ROMY SCHNEIDER

Životní pouť/Lebensweg

výstava o životě světoznámé hvězdy filmového plátna

 

2.4. - 28.5.2014                                                                                        (c) F. C. Gundlach

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze

 

Romy Schneider (1938, Vídeň – 1982, Paříž), rakouská herečka. Díky hlavní roli v trilogii o Sissi režiséra Ernsta Marischky se Romy Schneider v 50. letech dostala do mezinárodního povědomí. Později si získala jméno jako představitelka náročných filmových a divadelních rolí. V Hollywoodu a především ve Francii se po boku známých režisérů a herců stala skutečnou hvězdou. Protipólem jejích velkých pracovních úspěchů byly soukromé tragédie, které přispěly k její předčasné smrti ve věku pouhých 43 let.

Klub německého filmu připravil na duben a květen projekci jejího slavného posledního filmu Poutnice ze Sans-Souci, v němž ji její příznivci mohou obdivovat ve výborně ztvárněné dvojroli, za kterou byla nominována na Césara.

Výstava Romy Schneider: Životní pouť je jedna z putovních výstav Rakouského kulturního fóra v Praze http://www.rkfpraha.cz/film/romy-schneider-zivotni-pout-2014-04-02/

UPOZORNĚNÍ: Ve dnech 20.-24.5. výstava bohužel nebude pro veřejnost k dispozici z důvodu konání mezinárodní konference Technické univerzity v Liberci. Děkujeme za pochopení.

předsálí, 2. patro 

 

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj