Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Noci s Andersenem se v liberecké knihovně zúčastnilo 30 dětí od 3 - 15 let a 6 dospělých. Děti byly skvělé, tvůrčí, kamarádské a i ty nejmenší vydržely až do konce programu.
Naši "Noc" také navštívila redaktorka Českého rozhlasu se synem a připravila u nás živé vstupy do pořadu Domino, které právě vysílalo od 19.00 - 21.00 hod. tentokrát o Noci s Andersenem.
Program začal hned po uzavření knihovny od 19.00 hodin. Děti si našly pelíšky na spaní a začaly se seznamovat. Po vzájemném seznámení připravil pro děti Zdeněk Rakušan zábavné fyzikální pokusy, vysvětlil jim, jak a proč fungují a nechal je všechno si vyzkoušet.
Zlatým hřebem programu bylo vypouštění rakety. Zdařilo se. Děti si pak vyráběly vlastní vznášedla.
Máte rádi filmové pohádky?Další totiž byly na řadě hádanky z českých filmů a pohádek. Každé z dětí dostalo kartičku s natištěnou hláškou z českého filmu nebo pohádky např."Já jsem malej, ale šikovnej", hlasitě ji četlo a přitom hledalo dvojici ze stejného příběhu. Následujícím úkolem pro tuto dvojici bylo nakreslit výjev z daného příběhu tak, aby ostatní děti také uhodly jejich název, ale již bez pomoci textu.
Abychom nezapomněli na hlavního hrdinu noci, byl na řadě Andersenův test. Po jeho vyluštění jsme se přesunuli z Dánska do Švédska a trochu jsme se báli s knížkou Astrid Lindgrenové "Strašidlo Sušinka".
Po půlnoci jsme se vypravili za Kašpárkem a Pánem Bažin. Tuto pohádku jsme shlédli v předpremiéře. Jen pro nás ji zahrálo loutkové divadlo Spojáček.
Všechno dobře dopadlo, dobro zase jednou zvítězilo, my jsme si oddechli a všichni jsme zalezli do spacáků. Chvilku jsme si četli, za oknem burácel vítr a v půl třetí ráno usnulo i poslední z dětí...
Ráno po snídani (knihovnice napekly a nakoupily dobroty), jsme si ještě přečetli kapitolu z připravované knihy Petry Braunové "O darebném andílkovi", rozdali si pohlednice a drobné dárky pro spáče.
Bylo 9 hodin v sobotu ráno, knihovna se opět otevřela veřejnosti a děti se začaly těšit na další Noc s Andersenem v roce 2013.
FOTOGRAFIE K AKCI ZDE

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj