Týden vědy a techniky (16. ročník)

největší vědecký festival na území České republiky

od 1. 11. do 13. 11. 2016 

pořádá: Akademie věd ČR ve spolupráci s British Council Praha, KVK v Liberci a dalšími organizacemi

 

 

Vstupte za hranice známého! V pořadí již 16. ročník vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR zaplaví od 1. do 13. listopadu celou republiku. Výjimkou nebude ani Liberecký kraj, kde budou probíhat přednášky, výstavy, filmové projekce a dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR.

A na co se můžete těšit v Liberci?  V Krajské knihovně v Liberci by si milovníci Williama Shakespeara, od jehož úmrtí letos uplynulo 400 let, neměli nechat ujít přednášky Martina Hilského. Program je zde připraven i pro zájemce o balistiku či angličtinu.

Liberecké science cetrum iQLANDIA připravilo pro návštěvníky řadu přednášek na různorodá témata. Součástí programu bude v pátek 4. a také 11. listopadu komentovaná prohlídka science centra. Během hodiny zájemci navštíví deset expozic, ve kterých se nachází na 400 interaktivních exponátů. Nebude chybět ani výstava s názvem Aerodynamika pro světlo a teplo domovů, jejímž doprovodným programem je Laboratoř pro veřejnost či přednáška o rekonstrukci Jaderné elektrárny Temelín.

Na některé akce je třeba zarezervovat si místo. Učinit tak můžete na webových stránkách festivalu www.tydenvedy.cz, kde se také dozvíte veškeré informace o festivalu a najdete zde jeho kompletní program. Vstup na veškeré akce je zdarma

 

 

 

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj