Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem - Evropský den jazyků

Evropský den jazyků - 26. září

26. září 2011 proběhly v celé Evropě oslavy Evropského dne jazyků, který se každoročně slaví z iniciativy Rady Evropy od roku 2001. Cílem Evropského dne jazyků je upozornit nejširší veřejnost na důležitost jazykového vzdělávání, zvýšit povědomí o bohatství všech jazyků, kterými se v Evropě mluví a podpořit celoživotní jazykové vzdělávání.

  

Centrum British Council v Liberci ve spolupráci s Gymnáziem a SOŠPg a Podještědským knihkupectvím připravilo u příležitosti desátého výročí Dne jazyků pro širokou veřejnost akci s názvem Kolik řeší znáš, tolikrát jsi člověkem, která probíhala ve velkém sále KVK v Liberci 26. 9. 2011. Pro návštěvníky všech věkových kategorií byly připraveny odpovídající soutěže a kvízy – od malování a skládaček pro malé děti, až po kvízy založené nejen na znalosti jazyků, ale i kultury a literatury různých jazykových prostředí. Akce byla sponzorována jednak Podještědským knihkupectvím, které po celý den poskytovalo všem účastníkům slevu 20% na nákup jazykových knih, jednak prestižními nakladatelstvími cizojazyčné literatury, která poskytla ceny pro výherce soutěží a která v průběhu celého dne prezentovala nabídku své produkce. Příjemným zpestřením bylo vystoupení taneční skupiny Caledonian Club, která předvedla ukázky skotských tanců.

   

Všichni, kdo se letošní vydařené akce nemohli zúčastnit, budou mít šanci příští rok, kdy 26. 9. 2012 proběhnou v KVK oslavy již 11. výročí vyhlášení Evropského dne jazyků, na které jste srdečně zváni.

 

Eva Píšová

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj