FILMOVÝ KLUB ZOOM - Petrolejové lampy

drama ČSSR, 1971, 101 min

režie: Juraj Herz

hrají: Iva Janžurová, Petr Čepek, Marie Rosůlková, Ota Sklenčka, Karel Černoch, Josef Laufer a další

Po delší době se můžete opět těšit na českou filmovou klasiku. Tentokrát jde o herecký koncert Ivy Janžurové a Petra Čepka v jednom z nejkrásnějších českých filmů. Za zmínku rozhodně stojí také nepřekonatelná hudba skladatele Luboše Fišera, která zážitek z filmu ještě mnohonásobně umocňuje.

Sugestivní filmové drama natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu 19. a 20. století v dusném prostředí českého maloměsta, v ovzduší nepochopení a předstíraných citů, přetvářky a falše. Štěpě jsou neustále matkou vnucováni adepti na ženění, kteří ovšem musejí pocházet z téhož okruhu jako ona. Štěpa je však jiná než ostatní dívky. Jakoby zasažena duchem emancipace vyslouží si pověst dívky volných mravů a ta přirozeně nápadníky z řad městské honorace odrazuje. Než by se stala starou pannou, provdá se za bratrance, zkrachovalého důstojníka. V den svatby ale ještě netuší, jaká strašlivá nemoc pronásleduje jejího ženicha...

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět tento skvost české kinematografie po mnoha letech opět na filmovém plátně!

vstupné: 50 Kč

plakát

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj