Den s Dětskou televizí

Projekce krátkých filmů DTV - Deset, Medvídek, Nepolíbený.

Snímek "Deset" natočil roku 2008 Zdeněk Chaloupka. Jedná se o příběh čtrnáctiletého Michala, který je neustále šikanován svými spolužáky. Nátlak z jejich strany již není schopen dále snášet a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou.

Totožný autorský tým stojí za krátkým filmem "Medvídek", který vznikl rok po premiéře Deseti. Tentokrát se tvůrci zaměřili na problematiku zneužívání dětí a na příběhu devítileté unesené Aničky se pokusili ukázat, jakým způsobem mohou moderní technologie pomoci při hledání pohřešovaných osob.

Roku 2012 vznikl v režii Jakuba Horáčka snímek "Nepolíbený", umožňující divákovi nahlédnout do mysli sedmnáctiletého Víta Najmana, který byl svým okolím a složitou životní situací dohnán ke spáchání nejtěžšího zločinu - vraždy.

Od 17.30 hodin premiéra nového dokumentu "Obsaď a žij". Po dobu dvou let vznikal ve spolupráci s Dětskou televizí Liberec tento dokumentární snímek Zdeňka Chaloupky a Jana Myšáka. Nelegální obsazování domů, demonstrace, střety s policií, ale i festivaly alternativní kultury a snaha o budování nezávislých společenstev. Squatting ve střední Evropě má mnoho podob. Autoři dokumentu předkládají divákovi pohled na squatterské postoje a aktivity v České republice, Německu a Polsku.

vstup zdarma

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj