Wodny muž

divadelní hra

středa 18. 3. 2015, 19.00 hodin 

pořádá: Divadelní spolek Nepřijatelní ve spolupráci s KVK v Liberci

 

Divadelní hra Ingrid Hustetowé a Beaty Mičerlichowé.

Tom je obyčejný mladý rebel - štve ho konzervativní společnost, miluje starou lužickou srbštinu, chce skládat písničky, spí se svou profesorkou a pohrdá svou matkou. A touží poznat Vodníka - jenže pozná Ute. Existuje vůbec Vodník? "Nekalkuluje, počítá..." Hra o našich nejhlubších touhách, frustracích a pudech. "Nenech se vodníkem stáhnout pod hladinu".
 
Režie: Petr Smyczek
Překlad: Radek Čermák
Hrají: Jan Donáth, Mikuláš Outrata, Lucie Fulínová, Jana Bezemková, Eva Burachovičová a Pavel Krajíček
Hudba a doprovod: Silvie Morasten
Kostýmy: Lucie Štolcová
 
S. Morasten
Písničkářka, skladatelka, zpěvačka, klavíristka - kromě melancholických severských melodií v češtině a švédštině, zpívá také německy, má několik skladeb věnovaných Lužici a Lužickým Srbům.
 
 
Nepřijatelní ve svých řadách "shromažďují" tvůrčí osobnosti z nejrůznějších oborů (od výtvarníků, divadelníků až po grafiky a animátory) a škol (Univerzita Karlova, Filmová škola v Písku). Mezi naše činnosti patří příprava, organizace a podpora divadelních, hudebních, tanečních, výtvarných a jiných kulturních projektů a veřejných vystoupení (divadelní představení, koncerty, vernisáže, výstavy atd.). Sdružení Nepřijatelní vzniklo v roce 2007 jako nástupce divadelního spolku "Uvidíme...", aby dále "oficiálně" rozvíjelo své tvůrčí snahy. Máme za sebou množství zajímavých projektů – od divadelních inscenací nejrůznějších autorů (W.Allen, N.Erdman, J.Suchý, N. LaBute, A. Goldflam, V. Klimáček), přes mezinárodní divadelní spolupráci (projekt Babylon s řeckou divadelní skupinou, Čarodějův učeň), až po natáčení drobných filmů (Absolvent, Terapie, trailer k inscenaci Sebevrah). Členové sdružení v roce 2009 realizovali v Lužici sérii představení divadelní adaptace románu Otfrieda Preusslera “Čarodějův učeň” – v režii Petra Smyczka. Představení, které bylo koncipováno jako site specific se odehrálo na hradišti ve Wotrowě, na hradě v Budyšíně a v miłoćickém lomu. V Praze se hrálo na vyšehradských hradbách.
 
velký sál 2. patro

 

 

 

 

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj