Pěkně od začátku / Von allem Anfang an

 

výstava plakátů a knih pražského Goethe - Institutu

1. 4. - 30. 4. 2014 

pořádá: Goethe - Institut s KVK v Liberci

 

Výstava plakátů a knih pražského Goethe -Institutu představuje aktuální německy psané knihy pro děti a mládež. Nabízí tak pohled na žánr vyznačující se velkou rozmanitostí. Projekt vznikl ve spolupráci s Internationale Jugendbibliothek München.

Výstava nabízí seznámení s výjimečným bohatstvím německy psané literatury pro děti a mládež. Vedle tématické rozmanitosti je působivý především způsob vyjádření. Autoři nacházejí poetickou řeč, která nepůsobí neupřímně nebo vlezle, nýbrž autenticky. Již obrázkové knihy se věnují – často humoristickou formou – tématům ze života, nezamlčují ale ani problémy. Většina románů pro mládež se zabývá vztahy a vývojem postav. Knihy pro děti jsou pak náročnou disciplínou, již v německy mluvících zemích mistrovsky ovládá etablovaná skupina talentovaných autorů a autorek.

Pěkně od začátku představuje v Česku poprvé nejnovější německojazyčnou literaturu pro děti a mládež napříč žánry. Vedle vynikajících autorů jako je Wolfgang Herrndorf, Andreas Steinhöfel nebo Iva Procházková, jejichž knihy již v češtině vyšly, je načase poznat další nové hlasy.

Výstava Goethe-Institutu představuje sedmnáct výjimečných německých knih pro děti a mládež prostřednictvím plakátů a knih. Výběr vychází z rozsáhlejšího přehledu, vypracovaného Mezinárodní knihovnou pro děti a mládež v Mnichově (Internationale Jugendbibliothek München).

umístění výstavy: galerie 3. patro

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj