Setkání s příběhem - Jaroslav Bláha

Další ze série Setkání s příběhem libereckých pamětníků, která jsou pořádána v rámci projektu Živá paměť města Liberec/Reichenberg.

S nejstarším řidičem na cestu dějinami!

čtvrtek 27.6.2013, 10.00 hodin

POZOR! AKCE ZRUŠENA! Kvůli zdravotní indispozici pana Bláhy se setkání bohužel ruší. Děkujeme za pochopení.

V roce 1944 obdržel Jaroslav Bláha první řidičský průkaz, od té doby řídí již bezmála sedmdesát let, což mu v roce 2009 vyneslo dokonce zápis do České databanky rekordů. Ačkoliv v autě ani na motorce nikdy žádnou vážnější nehodu nezažil, jeho jízda životem vždy tak poklidná nebyla. Dnes devětaosmdesátiletý Jaroslav Bláha, původně pekař či přadlák, několik let působil jako pedagog na vysokých školách, v roce 1970 mu však byla pedagogická činnost z politických důvodů zakázána a až do svého odchodu do důchodu v roce 1984 se živil dělnickými povoláními. Teprve po revoluci byl rehabilitován a stal se prvním starostou nově vzniklé Stráže nad Nisou. Jaroslav Bláha je také autorem více než desítky historických publikací.

Připoutejte se, další Setkání s příběhem, pořádané v rámci projektu Živá paměť města Liberec/Reichenberg, tentokrát na téma Proti ztrátě paměti, proběhne 27. června 2013. A protože se uskuteční přímo na Den památky obětí komunistického režimu, bude během něho rovněž promítnut filmový snímek Ztráta paměti s výpověďmi bojovníků proti režimu.

Vzhledem k předpokládané menší účasti se pořadatel rozhodl uspořádat setkání místo v 18.00 hodin již dopoledne za účasti pozvaných středních škol. Děkujeme za pochopení.

pořádá: LOS, o.s. ve spolupráci s KVK v Liberci

Velký sál, 2. patro

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj