S knížkou do života /

Bookstart 

Krajská vědecká knihovna v Liberci je od roku 2018 zapojena do celostátního projektu S knížkou do života/Bookstart, který je iniciován Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Při slavnostním obřadu Vítání občánků na liberecké radnici předáváme rodičům sadu dárků, které inspirují k prvnímu společnému čtení a k návštěvě knihovny, která i pro ty nejmenší a jejich rodiče připravuje pravidlené pořady na podporu a rozvoj čtenářství.

Díky velkorysé podpoře Libereckého kraje obdrží v roce 2020 dva a půl tisíce nově narozených dětí v Libereckém kraji prostřednictvím knihoven ve svých rodištích čtenářský dárkový kufřík. Ten obsahuje leporelo „Předčítánky“, dále materiály pro rodiče, inspirující ke společnému čtení, i pozvánku do knihovny. 

Liberecký kraj je prvním krajem v České republice, který vnímá důležitost předčítání a společného čtení rodičů s dětmi a finančně je podporuje, a to částkou ve výši 200 000,- Kč. Tento obnos umožnil letos nákup dvou a půl tisíce kufříků, které se k budoucím malým čtenářům a jejich rodičům  dostanou prostřednictvím 19 knihoven v Liberci, Jablonci, České Lípě, Turnově a v dalších městech a obcích. Tyto knihovny pak následně pro obdarované rodiče s dětmi připraví vlastní hravé pořady a setkání nad knížkou.

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj