S batohem na 6 dílech světa

pořad z cyklu Knihovníci a přátelé knihovny cestují

středa 18. 9. 2019. 18.00 hodin 

host: Marek Kovář, cestovatel, fotograf

 

Již během střední školy jsem začal intenzivně a hlavně levně cestovat. Během posledních 10 let studentského života se tak nashromáždilo spousta zážitků a nádherných míst z více než 80 zemí světa.

Společně tedy navštívíme rozmanitá místa v Africe, Asii, Evropě, Severní a Jižní Americe, Austrálii a Oceánii. Plovoucí vesnice v Kambodži, mayská ztracená města v Americe, buddhistický festival na Srí Lance, tanečnice samby v Brazílii, Ďáblův chřtán v Argentině, potomci Lovců lebek na Borneu, hypermoderní centra v Singapuru, úchvatná zákoutí Pyrenejských hor, kláštery na skalách v Řecku či Velká africká pětka v jižní Africe.

Jaké to je vyměňovat pneumatiky, když za keřem mohou číhat lvi, jízda v otevřeném vlaku na posledním schodu nad propastmi, jak se kupuje celý autobus, být okraden samotnými policisty, pobíhat s klokany, plavat se žraloky či potkat Rudého Khméra.

To a mnohem více uvidíte na promítání s názvem S batohem na 6 dílech světa. Nebude chybět ani výběr ze světové street food a dalších lokálních často i netradičních specialit.

www.facebook.com/marekkovar.cz/

pořádá: KVK v Liberci

velký sál, 2. patro

vstupné dobrovolné

Pořad je finančně podpořen z Fondu vzdělávání SML.

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj