Můj svět je disco (Ich fühl mich Disco)

Klub německého filmu

komediální drama, německy s českými titulky

pondělí 23. 1. 2017, 18.00 hodin 

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

 

 

 

Snímek z roku 2013, 98 minut.

scénář a režie: Axel Ranisch

hrají: Frithjof Gawenda, Heiko Pinkowski, Christina Grosse, Robert Alexander Baer, Talisa Lilli Lemke, Christian Steiffen, Rosa von Praunheim a další

Divácký hit queer festivalů roku 2015, který vás rozesměje i dojme, vypráví o složitém vztahu otce a syna, který je jiný než většina jeho vrstevníků.

Florian se nechce učit jezdit na mopedu, radši by klavír. A vůbec nejradši se spolu s mámou navléknou do blýskavých kostýmů a paří na hity Christiana Steiffena, dvouhlasně si notujíce „sním, sním, o styku pohlavním...". To jeho otce, macho trenéra skoků do vody, příliš netěší a Florian se svěřuje mámě se strachem, že ho táta ani nemá rád... Pak přichází zásah osudu, po kterém se otec se synem každý uzavírají do světa svých fantazií. A na scéně se objevuje sličný skokan Radu, kvůli kterému by každý okrouhlý nemotorný puberťák překonal strach z vysoké věže nad bazénem.

Flori musí najít rovnováhu mezi svými kouzelnými sny a realitou, kde si k němu nemotorně hledá cestu jeho táta – pod vedením nesnášeného zpěváka i toho nejpovolanějšího, filmového režiséra Rosy von Praunheima.

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

velký sál, 2. patro

vstup volný

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj