V labyrintu mlčení

Klub německého filmu

historické drama, německy s českými titulky

pondělí 26. 3. 2018, 18.00 hodin  

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

historické drama, 2014, 123 min, německy s českými titulky

režie: Giulio Ricciarelli

hrají: Alexander Fehling, André Szymanski, Friederike Bechtl, Gert Voss, Johann von Bülow, Udo Suchan a další

 

Strhující historické drama o mladém začínajícím prokurátorovi, který v Německu na počátku 50. let 20. století shromažďuje důkazy proti bývalému dozorci z Osvětimi. Podporu však nachází pouze u generálního prokurátora Fritze Bauera, který se již dlouho snaží zločiny spáchané v Osvětimi zveřejnit, ale k obžalobě mu chybí důkazy…

Snímek je předehrou k Osvětimským procesům, iniciovaným Fritzem Bauerem v 60. letech, jež dohnaly 21 příslušníků SS před soud, kde se museli zodpovídat ze svých zločinů. Film líčí fiktivní příběh mladého prokurátora Johanna Radmanna, který se začne zabývat žalobou novináře, který pozná v jednom z učitelů místní frankfurtské školy bývalého dozorce z Osvětimi. Za podpory Bauera začne Radmann i přes odpor a odmítnutí úřadů s vyšetřováním. Nakonec se dostane na stopu nacistickým zločincům.

Postava Johanna Radmanna odkazuje na tři skutečné prokurátory, kteří připravovali obžalobu Osvětimského procesu ve Frankfurtu. Vzpomínky jednoho z nich, Gerharda Wiese, byly použity ve scénáři tohoto filmu. Snímek byl v srpnu 2015 navržen jako německý kandidát na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

 

velký sál, 2. patro

vstup volný

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj