Je to v rytmu! (Rhythm is it!)

Klub německého filmu

celovečerní dokument, 2004, 104 min, německy s německými titulky

Pondělí 28. 1. 2019, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

Jeden z nejrespektovanějších dirigentů současnosti a manžel naší slavné mezzosopranistky Magdaleny Kožené, Sir Simon Rattle, letos po 16 letech odešel z postu uměleckého ředitele Berlínských filharmoniků.  Po vzoru Leonarda Bernsteina založil vzdělávací program Berlínské filharmonie. Jeho zlatým hřebem se stal tento unikátní projekt.

Jde o první velký vzdělávací projekt Berlínských filharmoniků. Pod vedením Brita Roystona Maldooma nacvičilo 250 dětí a teenagerů z různého sociálního o geografického prostředí jeho choreografii k proslulému Stravinského baletu „Svěcení jara“. Berlínští filharmonikové zároveň zkoušeli skladbu pod taktovkou Sira Simona Rattla. Na konci tohoto strhujícího dokumentu stojí oslavovaná premiéra v Treptowské aréně v Berlíně.

Dokumentaristé Thomas Grube und Enrique Sánchez Lansch se ve svém dokumentu zaměřují na tři teenagery, kteří zástupně reprezentují ostatní dětské účastníky projektu a po dobu pěti týdnů, kdy nacvičovali choreografii, jim kladli různé otázky. Změny, které se s Marií, Martinem a Olayinkou, sirotkem z Nigérie, za tu dobu udály, nelze přehlédnout.

 

velký sál, 2. patro

vstup volný

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj