Životy těch druhých

Klub německého filmu

oscarové drama, 2006, německy s českými titulky

pondělí 27. 1. 2020, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

 

Životy těch druhých

(Das Leben der Anderen)

scénář a režie: Florian Henckel von Donnersmarck

Východní Berlín, listopad 1984. Vládnoucí Jednotná socialistická strana upevňuje svou pozici pomocí nemilosrdného systému monitorování a manipulace s potenciálně nebezpečnými lidmi, k čemuž využívá tajnou policii (Stasi).

Věrný stoupenec režimu, kapitán Gerd Wiesler, je ministrem kultury pověřen shromažďováním kompromitujících důkazů proti známému divadelnímu dramatikovi Georgi Dreymanovi a jeho atraktivní přítelkyni, herečce Christě-Marii Sieland. Jakmile se však Wiesler do světa dvou divadelních hvězd ponoří, začne být jejich životy fascinován a uvědomí si omezenost své vlastní existence. Proto začíná této dvojici pomáhat a kryje jejich protistátní činnost. Wieslerův šéf ale Christu zatýká a donutí ji ke spolupráci a donášení na partnera...

 

Slavné oscarové drama posbíralo i mnoho dalších cen na prestižních světových festivalech. V roli Christy se představí jedna z nejoceňovanějších současných německých hereček Martina Gedeck, která se proslavila i v Hollywoodu. Čeští diváci ji mohou znát také z výjimečného koprodukčního dramatu Za zavřenými dveřmi (2012), kde excelovala po boku Helen Mirren či Jiřího Menzela.

 

vstup volný

velký sál, 2. patro

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj