Mapy kolem nás

jak mapy mohou zajímavou formou pomáhat při vzdělávání 

od 9. do 11. 10. 2018 

pořádá: Liberecký kraj ve spolupráci s KVK v Liberci a dalšími organizacemi

Program pro školy se bude zaměřovat na využití GIS při tvorbě map, například pro ochranu životního prostředí, při řešení povodňových situací a přírodních katastrof. Pásmo bude provázeno praktickými demonstracemi jevů. Pozvané školy předvedou, co s mapami umí. Předvedeme a rozdáme Atlas životního prostředí a ukážeme, co s ním dělat. 

Jako každý rok se budeme věnovat Mapám a hrám - ukážeme, jak mapy mohou zajímavou formou pomáhat při vzdělávání.

A přijedou opět zajímaví hosté, kteří mají co předvést!

Po celou dobu akce bude probíhat již 4. ročník malování Mapy příběhů. Zveme žáky, studenty i veřejnost, aby pomohli vytvořit obraz země, jakou by ji chtěli mít nebo prožít. Výtvarné vybavení bude zajištěno. Ten loňský - Země malého čaroděje - získal spousty ocenění a cestovala i do ciziny.

Program pro školy je organizovám po 90ti minutových blocích. Na jeden blok přihlašujeme maximálně 2 třídy na program + skupinu dětí na malování. 

Registrace pro školy je spuštěna od 3. 9. 2018. Registrujte se na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz

úterý 9. 10. – čtvrtek 11. 10. 2018, 10.00 hodin

prostory ve 2. p.

MAPY KOLEM NÁS

Třídenní akce zaměřená na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí. Hravou a zábavnou formou ukážeme různé druhy a různá využití map - jak v praxi, tak pro relaxaci a zábavu.

Odpolední přednášky pro veřejnost:

úterý 9. 10. 2018 17:00 - 18.00 hodin

velký sál, 2. patro

MAPY BUDOUCNOSTI

Jak dát adresy 4 miliardám lidí, kteří je nemají. Jak autonomní auto vidí svět kolem sebe. Jak se mapuje Nigérie a také něco o indiánech Navajo. O navigaci nové generace. Jaké budou mapy budoucnosti? - poselství vizionáře, který dělá Google mapy chytřejší.
Přednáší Jaroslav Bengl, Vývojové centrum Google, Curych.

středa 10. 10. 2018, 17.00 - 18.00 hodin

velký sál, 2. patro

MAPY, VOJÁCI, HRÁČI

Co mají světy reálných vojáků a herních vojáků z pohledu využívání map stejné a čím se podstatně liší? Jaká je geografie boje? Jak rychle vytvořit mapu pro krizovou situaci nebo při zabezpečení činnosti vojsk? Co musí mapa splňovat? Co vlastně dělá vojenský geodet nebo kartograf na misi? Jak vytvořit mapu pro počítačovou hru s vojenskou tématikou? Jak se tvoří virtuální 3D krajiny? S jakou mapou hry fungují, co je důležité při jejím návrhu? 
Přednáší pplk. Jiří Skladowski, náčelník odboru geografického zabezpečení ve Vojenském geografickém a hydrometeorologickém úřadu v Dobrušce,
a Ivan Buchta, kreativní ředitel ve společnosti Bohemia Interactive a.s., pobočka Brno.

více na http://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

 

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj