Pracuji, protože...

putovní výstava představí prostřednictvím fotografií příběhy lidí, kteří i přes své znevýhodnění nalezli s podporou organizace Rytmus Liberec práci na běžném pracovním trhu

od 18. 5. do 30. 6. 2020 

pořádá: Rytmus Liberec o. p. s.

 

 

Výstava „Pracuji, protože…“

Putovní výstava představí prostřednictvím fotografií příběhy lidí, kteří i přes své znevýhodnění nalezli s podporou organizace Rytmus Liberec práci na běžném pracovním trhu. Návštěvníci se tak seznámí nejen se samotnými příběhy, ale i s činností organizace, která v Libereckém kraji již 15 let pomáhá najít a udržet si práci lidem se zdravotním znevýhodněním v běžných podmínkách. Výstava se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

„K výstavě není třeba říkat mnoho slov, vše najdete v příbězích, které doplňují vystavené fotografie. Jednotlivé příběhy samy popisují a dokazují, že lidé s postižením mohou pracovat v běžných podmínkách a zapojit se do společnosti. Našim uživatelům jsme položili jednoduchou otázku „Proč pracujete?“, a tak vznikl název výstavy - Pracuji, protože…, říká k výstavě ředitelka pořádající organizace Ing. Antónia Dechťarová.

Autorem snímků je Pavel Gebhart, který jako jeden z prvních uživatelů služby organizace Rytmus Liberec nalezl zaměstnání, ve kterém je dodnes. Jeho velkým koníčkem je fotografování, a proto organizace přijala jeho nabídku podílet se na výstavě fotografií k 15. výročí organizace.

umístění: 3. patro

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj