Den pro dětskou knihu 2013

30. 11. 2013

7. ročník celostátní akce

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již VII. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 30. listopadu 2013, tj. sobotu před nedělí adventní. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu. Kdy jindy, než v předvánoční náladě, je vhodné myslet na knihu jako dárek apod. Tento den je vhodný k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu. Doporučujeme především výstavy knih a jejich prodej (dohoda s knihkupci a antikváři) - v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU.

Registrační formulář pro knihovny


Materiály ke stažení:

Loga ve formátu JPG:

Plakáty ve formátu JPG nebo PDF:

   ve formátu PDF        ve formátu PDF       ve formátu PDF


Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje k letošnímu DDK 2013 s firmou EFKO-karton s.r.o., která vyrábí populárního Igráčka

Soutěž  o nejkrásnějšího Igráčka knihovníka - knihovnici,

kterého by děti mohly vyrobit přímo na akci Den pro dětskou knihu 30. listopadu. SKIP a EFKO poté společně vybere tři nejlepší zaslané fotografie Igráčků, které odmění firma EFKO -  Igráčkův kufřík

Firma má nový produkt - bílého Igráčka, kterého si děti mohou zdobit právě při DDK. Zatím není standardně v prodeji, ale knihovny si jej mohou objednat s výraznou slevou u firmy EFKO na níže uvedeném kontaktu u Veroniky Dvořákové.

Cena bílého Igráčka holky/kluka je 37 Kč a navíc sleva 20% pro akci Den pro dětskou knihu.

Bc. Veronika Dvořáková, Marketing junior, tel.: 773 794 754, dvorakova@efko.cz

EFKO nabízí knihovnám zdarma starší vydání časopisu Igráček pro rozdání dětským návštěvníkům v rámci DDK. Časopisy z remitendy a bílé Igráčky by bylo ideální objednávat najednou, abychom mohli zaslat jeden balík. I knihovny tím ušetří za poštovné. Prosím objednávky zasílat na praha@efko.cz. K objednávce vždy připsat adresu a telefonní číslo na někoho, kdo bude balík přebírat.

Ukázka bílého a ozdobeného Igráčka:

www.efko.cz       www.igracek.cz


SKIP ve spolupráci s firmou CEIBA (partner akce DDK) pro tuto akci opět propaguje krásné leporelo

Desatero malého čtenáře

První verze Desatera MČ vznikla v knihovně v Hrabůvce, kolegyně chtěly dětem pomoci zorientovat se v pravidlech, která v knihovně platí. Aktuální verze Desatera MČ vznikla ve spolupráci Knihovny města Ostravy a animátora a výtvarníka Milana Lesniaka. Využít jej lze různě, ať už jako upoutávku pro "zatím nečtenáře", knihovní řád pro malé čtenáře, apod.

Leporela nabízí firma Ceiba - http://eshop.ceiba.cz/leporelo-desatero-maleho-ctenare

Ukázka:


Spolupráce s obecně prospěšnou společností Celé Česko čte dětem®,

která připravila pro děti, rodinné příslušníky, přátele či zaměstnance nebo firemní klienty Vánoční dárky. Dárky, které potěší dvakrát. Poprvé potěší obdarovaného, který najde krásnou knihu pod stromečkem a podruhé potěší, když pomůže dobré věci.

 

 

 

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj