Čtenářská rodina Libereckého kraje 2014

 Pořádali: Regionální organizace SKIP Libereckého kraje a KVK v Liberci

S nejpilnějšími čtenářskými rodinami z knihoven Libereckého kraje jsme se setkali ve čtvrtek 20. března 2014 od 14 hod. ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Do letošního projektu Čtenář roku se v Libereckém kraji přihlásilo 10 knihoven (Jablonec nad Nisou, Jindřichovice pod Smrkem, Cvikov, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Liberec, Železný Brod, Semily, Turnov, Doksy a Česká Lípa) a slavnostní vyhlášení proběhlo za účasti většiny nominovaných, které doprovázeli zástupci jednotlivých knihoven.   

Všichni nominovaní obdrželi z rukou Mgr. Jiřího Šolce, náměstka primátorky Města Liberec, ředitelky KVK Mgr. Blanky Konvalinkové a předsedkyně Regionální organizace SKIP LbK PhDr. Dany Kroulíkové knihy, dárkové předměty a diplomy, které věnoval jednak Liberecký kraj, jednak Regionální organizace SKIP Libereckého kraje. Nadace Škola hrou, zastoupená Ing. Lidií Vajnerovou, věnovala účastníkům vstupenky do Libereckého Aquaparku a IQparku.

Absolutním vítězem a tedy Čtenářem roku 2014 Libereckého kraje se stala čtenářská rodina Čapkových z Turnovakterou nominovala za dosažených 497 výpůjček v roce 2013 Městská knihovna Antonína Marka v Turnově.

Vítězná rodina obdržela od SKIP ČR a hlavního sponzora čtečku elektronických knih a šanci zúčastnit se vyhlášení cen Magnesia Litera a atraktivního programu v Praze, který bude absolutnímu vítězi věnován. Po slavnostním vyhlášení, gratulacích a společném focení čekal na děti zábavný program – Hlavolamy, vědecké hračky a pokusy Zdeňka Rakušana a zájemcům byla nabídnuta prohlídka Krajské vědecké knihovny. Vyhlášení Čtenáře roku proběhlo na Liberecku ve slavnostním a důstojném duchu, který byl umocněn velmi osobní a přátelskou atmosférou a všichni účastníci si odpoledne v knihovně náramně užili.

Autorka článku: PhDr. Dana Kroulíková, předsedkyně regionální organizace SKIP Libereckého kraje

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj