Knihovny.cz - centrální portál knihoven

Workshop

18. října 2016 od 10 do 13.30 hod. v počítačové učebně Krajské vědecké knihovny v Liberci (- 4. podlaží)

Workshop, v němž nás lektorka provedla nově spuštěným portálem Knihovny.cz od jeho pomyslného sklepa až po půdu. Obsahem workshopu bylo seznámení se službami a funkcionalitami portálu prostřednictvím konkrétních příkladů. Mohli jsme si tak sami vyzkoušet, jak se s portálem pracuje a co v současné době uživatelům nabízí. Nechyběly samozřejmě ani informace o jeho dalším vývoji a podmínkách pro zapojení do portálu.

Workshop byl určen všem pracovníkům knihoven, kteří se chtějí detailně seznámit s fungováním portálu a být připraveni na případné otázky uživatelů. Workshop nebyl zaměřen na technické řešení portálu, ale na jeho uživatelské rozhraní.

Lektorka: Bc. Martina Huječková

"Baví mě sledovat v knihovnách, jak je rozložen fond a jak různě umíme používat desetinné třídění pro naučnou literaturu. Snad proto věnuji zatím nejvíce času experimentu s tříděním knih a zkouším postavit fond tak, aby vyhovoval čtenářům i knihovníkům. KOHA je pak další radost, která mě v knihovně potkala a se kterou je knihovnictví radost dělat. Pracuji s ní od začátku roku, takže jsem zatím nováček. Dlouhodobě se také zabývám regionálními funkcemi knihoven a informačním vzděláváním."


Brožura Portál Knihovny.cz pro pracovníky knihoven (ke stažení v PDF)


 

Kapacita učebny: 15 míst (workshop je určen zejména pracovníkům KVK v Liberci a pověřených knihoven)

Kontaktní osoby:

Účast na workshopu je bezplatná.


Pořadatelem workshopu byla Městská knihovna v Praze. Workshop byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva kultury v rámci dotačního programu VISK 2


 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj