Březen měsíc čtenářů 2017

vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) také v roce 2017 po osmé. 

Zaregistrujte svou knihovnu:

Registrační formulář, podrobné informace, náměty na pořádání akcí, najdete na stránce SKIP věnované Březnu měsíci čtenářů 2017.


Čtenář roku 2017 - čtenářská BABIČKA

V roce 2011 jsme v knihovnách založili novou tradici – oceňování  nejlepších čtenářů. Základním kritériem  pro výběr Čtenáře roku bývá počet výpůjček konkrétního čtenáře za uplynulý rok, jak  byl vykázán ve výpůjčním systému. Celostátní Čtenář roku je každoročně vyhlášen při předávání cen Magnesia Litera. V tomto roce hledáme NEJLEPŠÍ ČTENÁŘSKOU BABIČKU. Podrobné informace.

Celostátní fotografická soutěž ATLAS BABIČEK

bude 1. března otevírat celostátní akci BMČ. V knihovnách se budou fotit čtenářské babičky, fotografie budou uveřejněny na facebookové stránce SKIP ČR. Vítězka, která získá nejvíce lajků bude pozvána na dvoudenní poznávací a kulturní víkend v Praze.

ATLAS BABIČEK – vznikne v elektronické podobě a bude využit v rámci aktivit SKIP.

Biblioweb 2017

 

 

Osmnáctý ročník soutěže o nejlepší webové stránky knihoven. Ve své kategorii mohou soutěžit všechny typy knihoven Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické www stránky sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich. Soutěž je podporována Asociací krajů ČR.

Přihlášky podávejte do 28. února 2017 - informace na stránce http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/biblioweb

 Noc s Andersenem 2017

bude vyvrcholením Března měsíce čtenářů. Více informací na www.nocsandersenem.cz. Partnerem v příštím pohádkovém nocování budou hrdinové Čtyřlístku. A protože vzniká speciální, úžasné, jedinečné číslo tohoto populárního časopisu, dovolujeme si vás upozornit na možnost objednat  pro všechny vaše děti číslo k NsA, jeden výtisk je za 30,- Kč. V tomto čísle bude také vyhlášena výtvarná soutěž, podrobnosti najdete právě zde. Protože nakladatelství musí stanovit výši nákladu, prosíme, v případě vašeho zájmu, objednejte co nejdříve, jak píší ze Čtyřlístku: Časopis vychází 17.2. a do tisku jde 1.2.2017. Knihovny a další subjekty mohou hlásit objednávky do pátku 27.1.2017. 


Ke stažení:

Logo: Plakát BMČ Plakát NsA

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj