Den pro dětskou knihu 2017

2. prosince 2017

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již XI. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 2. prosince, tj. sobotu před 1. nedělí adventní. Právě v tento čas chceme propagovat dětskou knihu. Kdy jindy než v předvánoční náladě je vhodné myslet na knihu jako dárek apod. Tento den knihovny využívají k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu samotnou. Doporučujeme především výstavy knih a jejich prodej (dohoda s knihkupci a antikváři) - v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU.

Více informací na webové stránce Dne pro dětskou knihu

Zaregistrujte se na - http://www.dendetskeknihy.cz/registrace-knihovny  


Milí přátelé Dne pro dětskou knihu,

letošní ročník proběhne pod záštitou komiksového nakladatelství CREW. To už napovídá, že tématem nebude nic jiného než komiksy.

Nakladatelství CREW s.r.o. (www.crew.cz) se už od svých porevolučních počátků úspěšně věnuje popularizaci komiksů mezi českými čtenáři. Aktivní podpora komiksů v knihovnách je samozřejmostí, protože právě v knihovnách se mnozí čtenáři poprvé setkávají s komiksem.

Už třetím rokem nabízíme tzv. Startovací balíčky pro knihovny, které jsou zdarma. Letos se také poprvé zapojujeme do projektu výměnných fondů. V létě jsme natočili sérii rozhovorů s lektory, autory a knihovníky (např. Pavel Kosatík a Klára Smolíková), věnující se právě přínosu komiksů pro knihovny – tato videopřednáška se jmenuje Dejte komiksům v knihovnách zelenou!

Spoluúčastí na projektu Den pro dětskou knihu chceme využít popularity komiksů nejen k tomu, aby do knihoven přitáhl další čtenáře, ale také aby ty ze stávajících rizikových skupin udržel. Právě komiks je nejžádanější žánr v nejkrizovější cílové skupině – u teenagerů. Díky komiksům se je tak daří vracet ke čtení.

Za nakladatelství CREW
Petr Litoš, ředitel

Co knihovnám nabízíme

 

 

 

 

 

 

 

Objednávka Bart Simpson - formulář zašlete na adresu vimmerova@crew.cz


Ke stažení: 

Loga v JPG:

 

Plakáty v PDF:

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj