Březen měsíc čtenářů 2018

vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) také v roce 2018 po deváté. 

Zaregistrujte svou knihovnu:

Registrační formulář, podrobné informace, náměty na pořádání akcí, najdete na stránce SKIP věnované Březnu měsíci čtenářů 2018.


Čtenář roku 2018 - nejmladší čtenář/čtenářka roku 

V roce 2011 jsme v knihovnách založili novou tradici – oceňování  nejlepších čtenářů. Základním kritériem  pro výběr Čtenáře roku bývá počet výpůjček konkrétního čtenáře za uplynulý rok, jak  byl vykázán ve výpůjčním systému. Celostátní Čtenář roku je každoročně vyhlášen při předávání cen Magnesia Litera. 

V tomto roce hledáme nejmladšího čtenáře/čtenářku. SKIP ČR připravuje pro BMČ 2018 zahájení kampaně S knížkou do života /Bookstart/. Z toho důvodu se rozhodl vybrat také nejmladšího čtenáře/ čtenářku roku v rámci jednotlivých krajů a nakonec i celé republiky. V průběhu března 2018  budou vybráni nejmladší čtenáři knihovny se zajímavým “čtenářským příběhem” nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2018 dne 4. dubna. Podrobné informace.

  • Liberecký kraj - vyhlášení v sobotu 17. března 2018 

Informace o vyhlášení Nejmladšího čtenáře Libereckého kraje 

Připojte se k projektu Čtenář roku 2018 a využijte možnost zúčastnit se slavnostního vyhlášení v Krajské vědecké knihovně v Liberci v sobotu 17. března dopoledne. Na toto vyhlášení pozveme všechny nominované čtenáře, samozřejmě jejich dospělý doprovod i zástupce nominující knihovny. Jako vždy bude připraven hezký program i odměny a předpokládám, že jako vždy to bude neobyčejně příjemné setkání.

Pro přihlášení využijte přihlašovací formulář http://skipcr.cz/akce-a-projekty/formulare/ctenar-roku-2018 nebo napište zprávu na  adresu předsedkyně RV SKIP Dany Kroulíkové: reditel@knihovna-cl.cz. Kritéria, která se v celostátním měřítku přijala, jsou spíše orientační – záleží na Vás koho budete nominovat, kdo je pro letošek vaším jednoznačným „vítězem“, koho budete v krajském kole představovat a nominovat na ocenění. 

Biblioweb 2018

 

 

Osmnáctý ročník soutěže o nejlepší webové stránky knihoven. Ve své kategorii mohou soutěžit všechny typy knihoven Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické www stránky sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich. Soutěž je podporována Asociací krajů ČR.

Knihovny vyjádří zájem o účast v soutěži vyplněním přihlášky na http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/formulare/biblioweb-2018 Součástí přihlášky je i písemná koncepce webu.

Přihlášky podávejte do 28. února 2018 - informace na stránce http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/biblioweb

 Noc s Andersenem - 23. března 2018

bude vyvrcholením Března měsíce čtenářů. Více informací a registrační formulář na stránce www.nocsandersenem.cz

V Noci s Andersenem si budeme připomínat několik výročí: 
  • v roce 1928 vznikla krásná knížka Povídání o pejskovi a kočičce - téma pro menší děti 
  • koncem roku 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů, i jejich 80. výročí si můžeme připomínat v Noci s Andersenem - téma pro starší děti 
  • rok 2018 bude také připomínat vznik Československa, i to by mohlo být nosné téma. 
  • v roce 2018 to bude 180 let od doby, kdy Hans Christian Andersen napsal svou pohádku Statečný cínový vojáček - téma pro všechny
Nic však není striktně dáno, jsou to jen návrhy, všechno záleží na Vás a na Vašich podmínkách.

Ke stažení:

Logo BMČ Plakát BMČ Logo NsA Plakát NsA Plakát NsA Logo Bookstart

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj