Začarovaná třída Ivony Březinové

křest zvukové knihy

pátek 25. 4. 2014, 15.00 hodin 

pořádá: KVK v Liberci, Knihovna pro děti a mládež

Cílem projektu je vydávání zvukových knih pro slabozraké a nevidomé děti, pro které je čtení nedostupné. Prostřednictvím zvukových knih se seznamují se současnou dětskou literární tvorbou. V letošním roce už je to třináctá zvuková knížka, nahraná žáky základních a studenty středních  škol. Volba padla volba na knížku Ivony Březinové Začarovaná třída.

Třída 3. A byla nejdřív úplně obyčejná, stejná jako ostatní třídy na škole. Děti se učily, trošku vyrušovaly výklad paní učitelky, občas nedávaly pozor vůbec – jako je tomu všude. Ale jednou se otevřely dveře a 3. A se rozrostla o tři nové žáky. Byli to bratři – Čáryfuk, Máryfuk a Podkočárník. S maminkou a tatínkem se zastavili ve městě, protože rodiče byli kouzelníci a měli zde svá vystoupení. A jejich synové? Museli do školy, jak jinak. A od té chvíle se ve 3. A děly věci…

Na křest přijela i autorka Ivona Březinová, která popřála dětem více tak začarovaných tříd jako je ta, o níž píše ve své knížce, a aby všechny děti do škol chodily rády.

Na vznik knihy přispěly Nadační fond Lasvit, Nadační fond Českého rozhlasu, sbírka Světluška a Nadace Syner.

Kniha Začarovaná třída vyšla ve francouzštině, srbštině a slovenštině. V roce 2004 byla zapsána na Honour List IBBY.

 

 

 

Kontakt

Wissenschaftliche Bibliothek in Liberec

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj