Noc s Andersenem v Knihovně pro děti a mládež

noc plná her a překvapení

pátek 4. 4.  sobota 5. 4. 2014, od 19.00 hodin 

pořádá: KVK v Liberci, knihovna pro děti a mládež

Na zahájení Noci s Andersenem v Knihovně pro děti a mládež už netrpělivě čekaly všechny přihlášené děti, které dorazily kolem 19. hodiny. Po zábavné seznamce se vrhly na hledání pokladu, cesta k němu nebyla snadná. Musely luštit tajenky, hledat v knížkách a prokázat orientaci v knihovně. Po splnění všech úkolů na ně čekal sladký poklad.

U večeře si pochutnávaly na nejrůznějších dobrůtkách, které pro ně napekli pracovníci knihovny i rodiče. Spokojené, s plnými bříšky, zhlédly pohádku, kterou pro ně zahrál divadelní soubor Spojáček. Příběh O třech prasátkách ze staré Anglie vyprávěl o pracovitosti a lenosti a jistě děti navedl, jak si utřídit morální hodnoty.

Aby noc rychle ubíhala, přišly na řadu elektrické hrátky a zábavné fyzikální pokusy. Autor a průvodce Zdeněk Rakušan dětem vysvětlil, jak a proč fungují a nechal je všechno si vyzkoušet.

Následovala pantomima, všichni se ze srdce zasmáli u předvádění různých druhů profesí. Kolem půl jedné ráno zalezli malí i dospělí do spacáků a četlo se z knihy Já, Baryk.

Po snídani knihovníci rozdali andersenovské pohlednice a rozloučili se posledními hrami „Na zvířátka“ a hrou na postřeh. Děti byly skvělé, tvůrčí, kamarádské a i ty nejmenší vydržely až do konce programu.

V 9 hodin ráno se knihovna otevřela veřejnosti a děti se začaly těšit na další Noc s Andersenem v roce 2015.

Pořad byl finančně podpořen z Fondu pro podporu a rozvoj vzdělávání SML.

 

 

 

Kontakt

Wissenschaftliche Bibliothek in Liberec

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj