Kde končí svět 2017 - 2018

výtvarná a literární soutěž

od 1. 3. 2017 do 15. 9. 2017 

 

TERMÍN ODEVZDÁNÍ PRACÍ JE PRODLOUŽEN DO 15. 11. 2017

 

 

 

 

 

 

 

pořádá:  KVK v Liberci, pobočka Vesec

 

7. ročník literární a výtvarné soutěže pro děti a mládež do 19 let, tentokrát pod názvem ZVÍŘÁTKA JSOU NAŠI PŘÁTELÉ.

Text: výtvarná a literátní soutěž

Výtvarnou soutěž naše pobočka vyhlašuje na počest 85. narozenin Josefa Palečka, ilustrátora knih pro děti. Oceněné práce zašleme do krajského kola 11. ročníku přehlídky Kde končí svět vyhlašovaného profesní organizací KDK SKIP.

Výtvarné a literární práce pobočka přijímá do 15. listopadu 2017 na adrese: Krajská vědecká knihovna v Liberci, pobočka Vesec, Mařanova 650 463 12 Liberec 25

Inspiromat:

Tématem k uchopení je ZVÍŘE. Anebo ještě lépe: vztah mě- člověka  k obyvatelům živočišné říše. Kde (a zda vůbec) končí svět zvířat a začíná svět lidí? Co máme společného se zvířaty a co nás odlišuje? Jsou lidé lepší než zvířata? Chová se člověk občas jako zvíře?

Je člověk pánem tvorstva? Je zvíře němá tvář, nebo náš bratr jen o stupínek vývoje pod námi? Mají zvířata emoce? Mohou se učit, alespoň jednoduše myslet, dělat vědomá rozhodnutí?  Mohou zvířata jednat jako lidé?(v bajkách od pánů Ezopa, La Fontaina, Krylova, Macourka nebo Žáčka určitě ano!)

Kterých zvířat se bojíme a proč? Jsou některá zvířata zlá?  A mají na rozdíl od člověka na výběr? Jak vypadá svět očima zvířat (vidí barvy jinak než člověk?Jak a kde žijí? Jak dlouho žijí? Čím se živí a jak se chrání? Jak vypadají a jak „mluví“? Jak se liší samec od samice? Jak se starají o mláďata?)

Jak pečujeme o zvířata my? Je přirozené zvířata jíst? Ukazovat je v cirkuse a v zoo? Chovat je v krutých podmínkách pro kožešinu (pro peníze)? Testovat na nich léky a kosmetické přípravky? Mají zvířata práva?

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj