Goethe!

historické romantické drama z roku 2010, německy s anglickými titulky, 104 minut

pondělí 21. 10. 2013, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

POZOR ZMĚNA! Je nám velmi líto, ale při rezervaci tohoto filmu v Goethe-Institutu v Praze přehlédli důležitou informaci, že snímek nelze v ČR a některých dalších zemích dočasně promítat. Důvod tohoto omezení bohužel neznáme, ale možná nějak souvisí s tím, že německá veřejnoprávní televize ARD vysílala film v premiéře teprve 22.7.2013. Jako odpovídající náhradu bychom vám rádi nabídli film Schiller, který je velmi podobný a stejně kvalitní, ale u něj se pro změnu objevil problém s ukončením licence k promítání. Vzniklá situace nás velmi mrzí, ale vina opravdu není na naší straně. Věříme ale, že cenami ověnčený celovečerní dokument "Jak se dělá kniha se Steidlem" vás také zaujme. Děkujeme za pochopení.

hrají: Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu, Volker Bruch, Burghart Klaußner, Henry Hübchen, Hans-Michael Rehberg a další

režie: Philip Stölzl

Německo, rok 1772. Mladý student práv a začínající básník Johann Wolfgang Goethe neprožívá zrovna šťastné období. Byl vyhozen z důležité zkoušky z práv a jeho otec ho pošle pracovat k Říšskému komornímu soudu do Wetzlaru s cílem „vyhnat mu tu jeho poezii z hlavy“. Ve své nové profesi se ale rozervaný romantik osudově a nešťastně zamiluje – jeho vyvolenou je mladá dívka z chudých poměrů Lotte Buff, kterou si má brát Goethův nadřízený Albert Kestner. Zdrcený Goethe se uchyluje k psaní a své zlomené srdce si vylije do románu Utrpení mladého Werthera, který vystihne pocity celé generace a zajistí mu nesmrtelnou slávu.

Snímek se natáčel kromě mnoha německých lokalit i v České republice, konkrétně ve vesničce Krompach v severní části okresu Česká Lípa. Hudbu nahrál Slovenský rozhlas.

Film bude uveden v rámci 15. ročníku Dnů české a německé kultury.

velký sál, 2. patro

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj