Sedm pih

Klub německého filmu

romantické drama studia DEFA, 1978, 79 min, německy s anglickými titulky

pondělí 25. 11. 2013, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praharežie: Herrmann Zschoche

Nejznámější příběh všech dob tragicky naplněné lásky, osudový příběh Romea a Julie ožívá znovu – jako už tisíckrát. Odehrává se na dětském letním táboře během zkoušení Shakespearovy světoznámé hry v provedení amatérského divadla účastníků tábora. Mladík Robert svou divadelní partnerku Julii zřejmě opravdově nemiluje, což by byl pro umělecký dojem hry docela průšvih. Naštěstí zasáhne osud v podobě včelího žihadla a vyřadí dívku ze hry, aby její místo mohla zaujmout pravá Robertova láska Karoline. A již nic nebrání tragickému naplnění jejich táborové lásky. Erotické scény prvních milostných zkušeností jsou ve filmu také, určitě odvážnější, než bychom je mohli zhlédnout v klasickém divadelním provedení, ale nahota obou dospívajících je čistá, nikoho nepobuřující. Opona. Potlesk!

Velmi milý a optimistický film „pro pamětníky“ o zmatcích dospívání, první lásce a prvních erotických zkušenostech, čistých a svěžích jako krůpěj rosy. V době vzniku se film stal v NDR hitem a dnes je v Německu považován za kultovní.

Jde o poslední film z edice "Paralelní světy ve filmu - Pohled do studia DEFA", v které jsme vám letos představili slavné filmy různých žánrů, které byly v tomto proslulém studiu natočeny.

velký sál, 2. patro

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj