Konference zvířat

(Die Konferenz der Tiere)

animovaný film, 1969, 88 min, německy s německými titulky

pondělí 23.6.2014, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

Klub německého filmu

scénář a režie: Curt Linda

Státníci z celého světa nedojdou ani po 365. konferenci o světovém míru k žádnému rozhodnutí. Zástupci různých druhů zvířat tedy uspořádají svou vlastní konferenci. Nyní se uvažuje, co se dá podniknout proti mocí a válkou posedlým lidem. K tomu zvířátka za odměnu přizvou také děti ze všech částí světa. Byly to totiž právě děti, které zachránily zvířata v klecích z hořícího cirkusu, zatímco dospělí se během požáru zajímali jen sami o sebe. Výzva k míru určená lidem však není vyslyšena. Proto se zvířátka uchýlí k drastickému kroku. Během jediné noci unesou všechny děti na celém světě. Děti jsou totiž těmi, kdo válkou nejvíce trpí. Zvířátka si děti ponechají tak dlouho, dokud státníci nepodepíšou smlouvu, ve které je zakotveno, že všechny zbraně a vojáci na světě přestanou existovat…

Nadčasový film mistra animovaného filmu Curta Lindy, rodáka z Českých Budějovic, natočený podle slavného stejnojmenného románu německého spisovatele Ericha Kästnera z r. 1949. Zároveň jde o první barevný celovečerní animovaný film tehdejší Německé spolkové republiky.

Kdysi se promítal i v Československu s vynikajícím dabingem, ve kterém excelovala spousta dnes již nežijících herců, např. František Filipovský, Soběslav Sejk, Nelly Gaierová, Eva Klepáčová a mnoho dalších. Podobně tomu je i v originálním znění, kterému vévodí známý německý herec a dabér Georg Thomalla v roli lva.

Před několika lety jste mohli v knihovně vidět i poslední velký film Curta Lindy z r. 1997 nazvaný Malá kouzelná flétna, který byl natočen podle Mozartovy opery Kouzelná flétna.

Na přání některých zájemců, kteří film neviděli v pondělí 16.6., přidáváme ještě jednu projekci v pondělí 23.6.2014 od 18.00 hodin.

velký sál, 2. patro

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj