Vše o životě po životě

projekce stejnojmenného dokumentárního snímku režiséra Dalibora Stacha, na kterou bude navazovat přednáška autora

úterý 13. 2. 2018, 18.00 hodin 

host: Dalibor Stach, režisér, spisovatel, scenárista, výtvarník a fotograf

 

 

Dokument je vyprávěním lidí, kteří hranici smrti překročili, a bylo jim umožněno vrátit se zpět. Obsahuje nejen průběh prožitku, ale celkovou změnu, kterou těmto lidem klinická smrt do života přinesla. Změnu vnímání svého okolí a světa. Pochopení, že nic se neděje náhodou. Že člověk je neustále v možnosti a jediné, co nás brzdí, jsme my sami.

DALIBOR STACH

Dalibor Stach je režisér, spisovatel, scénárista, výtvarník a fotograf v jedné osobě. Jeho tvorba je velmi osobitá a různorodá.

Narodil se v Ostrově, kde vystudoval gymnázium, následně VŠ v Ústí nad Labem. Na základě osobních zkušeností s klinickou smrtí napsal několik knih - Za oponou noci, Krušnohorské proroctví, Brána, Oáza v poušti, Mrtví muži nemluví, Z Velryby. Jedna se stala knižní předlohou pro film Za oponou noci, který Dalibor Stach natočil s plejádou českých herců a dvou hollywoodských hvězd. Do filmu obsadil také několik herců se stejným prožitkem blízké smrti.

V současné době připravuje film Návrat Rae.

Výtvarné tvorbě se věnuje autor od dětství. Od realistické malby přešel postupně do tvorby barev, symbolů a duchovních odkazů. Dle svých slov se malbě věnuje vždy, když je pohoda a při čekání na múzu filmařskou či spisovatelskou. Je to bytost s neobyčejným duchovním poznáním.

Přednáška pojednává nejen o filosofickém přesahu fenoménu klinické smrti, je proložena vyprávěním z natáčení, o setkání s Milošem Formanem a dalšími zajímavými lidmi. Po skončení přednášky bude také možné knihy Dalibora Stacha zakoupit.

pořádá: KVK v Liberci

velký sál, 2. patro

vstupné dobrovolné

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj