KLUB NĚMECKÉHO FILMU - Malá kouzelná flétna

Scénář a režie: Curt Linda, 63 min., 1997, animovaný film, německy s německými titulky

Plakát

Během lovu překročí princ Tamino hranici říše vládychtivé Královny noci. Důvěřivý Tamino cestou potká veselého ptáčníka Papagena. Projdou spolu několika zkouškami. Největší je ale stále před nimi. Mají osvobodit dceru Královny noci Paminu uvězněnou na Sarastrově zámku...

Během čtyř let vytvořil mistr animovaného filmu Curt Linda, rodák z Českých Budějovic, se svým mladým týmem malý skvost - ručně malované střídající se obrazy na pozadí plném fantazie.

Natočeno podle opery "Kouzelná flétna" od Emanuela Schikanedera a Wolfganga Amadea Mozarta. Tato opera inspirovala Curta Lindu k vytvoření jeho posledního velkého díla. Napsal pohádku pro děti a příběh láskyplně přetvořil v obrazy. I Mozartovy melodie dostaly nový háv.

Curt Linda: "V Kouzelné flétně jsem viděl jedinečnou příležitost graficky ztvárnit to, co ještě nikdy nikdo nenakreslil. Kdo totiž ví, jak to vypadá v nadpřirozených říších dne a noci?" Linda se z estetických důvodů zřekl všech árií, protože "kreslená zpívající ústa vypadají prostě komicky". Svému skladateli Ulrichu Kümpfelovi nechal volnou ruku. Rytmické melodie jsou volně inspirované Mozartem.

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj