Podmořský svět

vernisáž výstavy dětských prací na téma Podmořský svět

Týden knihoven

pátek 7. 10. 2016, 17.00 hodin 

pořádá: KVK v Liberci, pobočka Vesec 

 

 

Vernisáž výstavy dětských prací na téma Podmořský svět. Práce žáků ZUŠ v Liberci, ze třídy paní učitelky Markéty Klimešové.

Na konci deštivého Týdne knihoven se na nás v Liberci konečně usmálo sluníčko.  Pobočka Vesec Krajské vědecké knihovny v Liberci v páteční  sluneční den slavnostně otevřela výstavu Podmořský svět. Na výstavě se objevily práce 56 dětí, ale středobodem vernisáže byla výmalba prostoru v nově vybudovaném dětském oddělení. Velkoplošný formát na stěnách vytvořili žáci 6. a 7. tříd ZUŠ Liberec  pod vedením paní učitelky Markéty Klimešové. Práce mladších žáků jsou rozloženy po celých prostorách knihovny. 

Úvodního slova se ujala paní Milena Hercíková, která návštěvníky provedla celým projektem Podmořský svět. Seznámila posluchače jak s výtvarnou částí projektu, tak i s částí, která se týkala akcí na podporu čtení. Poté zahrálo smyčcové kvarteto pod vedením paní učitelky Marcely Mikoláškové skladby „Hrály dudy“ F. Suchého, „Ej lásko, lásko“ M. Uherka a „A já pořád kdo to je“ M. Kaudelové.

Prohlídka výstavy mohla začít, ale ještě přišlo jedno poděkování v podobě dortu, který jsme předali autorům nástěnné výmalby  a kteří se pak ujali odstranění zapečetěného vchodu do dětského oddělení. Během vernisáže se nejen prohlížely práce dětí, ale i četlo. Rodiče přinesli na raut všeliké dobroty, mezi nimiž byly i mušličky či chobotničky. Na pobočce KVK ve Vesci.

Akce je finančně podpořena z Fondu vzdělávání SML.

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj