Březen - měsíc čtenářů 2019

Nabídka Krajské vědecké knihovny v Liberci

Tradičně i letos je měsíc březen v celé zemi i u nás v liberecké knihovně věnován čtení, knihám a čtenářům. V rámci kampaně Březen měsíc čtenářů, kterou pořádá každoročně Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a ke které se připojuje mnoho českých knihoven napříč celou zemí, Vám přinášíme mnoho zajímavých pořadů a aktivit.

V měsíci březnu budeme vyhlašovat Mistra četby, tedy vítěze soutěže o nejlepšího čtenáře roku. Na setkání 14. března vybereme a oceníme vítěze místního kola soutěže a v sobotu 23. 3. se pak uskuteční krajské kolo, z něhož vzejde kandidát, který bude jako Mistr četby reprezentovat náš kraj v celostátním kole soutěže.

Ve Studijní knihovně budete mít možnost prohlédnout si výstavu dvou nových významných knižních darů. U prvního z nich se jedná o novou publikaci švédské historičky a bohemistky českého původu PhDr. Blanky Karlsson Komenský a Finspongský rukopis, ve které autorka navazuje na svou dřívější knihu Finspongský rukopis Jana Amose Komenského z roku 2000. Prezentací tohoto díla bychom rádi připomněli březnové výročí úmrtí J. A. Komenského. U druhého vystavovaného díla se jedná o reprezentativní obrazovou publikaci 25 let Benefičních koncertů pro Grabštejn.

 

Program BMČ 2019                 

V sobotu 2. 3. v 10 hod. potěšíme naše nejmenší návštěvníky další oblíbenou sobotní dopolední pohádkou. Tentokrát to bude pásmo nazvané V jednom lese, v jednom domku, ve kterém se představí Ruda Hancvencl z Jablonce n/N.

V pondělí 18. 3. odpoledne od 14 do 18 hodin otevřeme ve vstupních prostorách knihovny prodejní burzu knih.  

23. 3. zveme všechny milovníky společenských a deskových her na Velké herní dopoledne. Od 9 do 11 hod. Vám zástupci firmy Mindok představí vybrané hry ze své produkce a následně od 11 do 13 hod. se budete moci zúčastnit velkého turnaje ve hře Kingdomino. Fanoušci šachů si také budou moci vyzkoušet hru na velké šachovnici, která bude k dispozici na zemi.

V úterý 26. 3. dopoledne Vám ve vstupních prostorách opět otevřeme Živou knihovnu. V připravené kartotéce si budete moci vybrat z nabízených „knih“, resp. pozvaných osobností, jednu, jejíž příběhy se Vám pak otevřou ve vzájemném rozhovoru. Přijďte si „vypůjčit“ živou knihu a čtením jejích příběhů odbourávat své předsudky! 

V ten samý den, úterý 26. 3., se opět rozpoutá noční dobrodružství po všech veřejných i neveřejných prostorách naší budovy a Vaše děti mohou vyrazit S baterkou do knihovny. Začínáme ve 20 hod.   

Od 26. do 30. 3. si u nás opět můžete dát Rande s knihou (naslepo), a to nejen dospělí, ale i dětští čtenáři, tentokrát na téma cestování.

Březnový program tradičně uzavře celosvětová Noc s Andersenem, při které skupina dětí prožije během přespávání v knihovně noc plnou krásných zážitků s literaturou. Koná se v pátek 29. 3. v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách Kunratická, Vesec a Machnín.

Večer poezie plánovaný na 12. 3. byl z důvodu nemoci přeložen na 16. 4. Děkujeme za pochopení.

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj