Knihovna roku 2012

 

 

 

Nominace za Liberecký kraj - Obecní knihovna v Košťálově

Dne 4. října 2012 předala ministryně kultury Mgr. Alena Hanáková ceny Ministerstva kultury ČR "Knihovna roku 2012". Zvláštní ocenění a diplom obdržela knihovna z našeho kraje - Obecní knihovna v Košťálově (okres Semily). Cenu převzal starosta obce PaedDr. Miloslav Janata, knihovnice Lenka Barochová (vpravo) a ředitelka ZŠ v Košťálově Mgr. Alena Janatová.

Fotogalerie ze slavnostního vyhlášení Knihovny roku 2012.

 

Publikace Knihovna roku 2012


O knihovně

Obec Košťálov leží v údolí říčky Olešky, žije v ní okolo 1700 obyvatel, je křižovatkou tras do Krkonoš a Českého ráje. Má svoji historii, která sahá do 12. století, ale ani v současnosti košťálovští nezahálí. Společenský život navazuje na bohatou minulost, o tom se může každý přesvědčit, když Košťálov navštíví. Významnou měrou se na něm podílí i Obecní knihovna v Košťálově. 

Knihovnice paní Lenka Barochová je učitelkou v MŠ, v knihovně pracuje od roku 2000. Je velice činorodá a aktivní, práci v knihovně má moc ráda. Aby zvýšila počet uživatelů své knihovny, neustále něco vymýšlí a plánuje (např. nyní chystá odpolední vyzvedávání dětí rodiči ne ze školky, ale z knihovny – obě instituce jsou ve stejné budově). Celý článek.

Webová stránka knihovny

Fotogalerie knihovny


Zpět na stránku O knihovnách v kraji

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj