Validace Moje ID

Zrušení validačního místa v knihovně
CZ.NIC k 1. 1. 2022 ukončilo provoz validačních míst a tím končí i činnost validačního místa v naší knihovně. Již zřízené účty zůstávají v platnosti. Nadále je možnost zřídit si přístup k online službám veřejné správy na stránkách  www.mojeID.cz.
 
 
Moje ID je bezplatná služba, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu. Uživatelé této služby se pak mohou přihlašovat na webových stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování uživatelského jména a hesla. 
 
Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Cílem je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Validovanými údaji jsou jméno a příjmení, adresa trvalého bydliště a datum narození. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako občanský průkaz ve světě Internetu. 

Validace MojeID v knihovně

Žádost o validaci si vytiskněte ze stránek  Validace účtu mojeID. Na těchto stránkách si před vytištěním žádosti nechte ověřit svoji e-mailovou adresu a telefonní číslo, případně poštovní adresu (není nutné). Proces ověření e-mailové adresy a telefonního čísla a následné vytištění žádosti o validaci můžete provést i na veřejném počítači v knihovně.
 
K validaci přineste s sebou:
  • občanský průkaz nebo pas,
  • žádost o validaci,
  • cizinci kromě pasu i potvrzení o trvalém bydlišti v ČR. 
Validaci vám zdarma zprostředkujeme ve vstupní hale na Informační službě v pracovních dnech od 9:00 – 17:00. 
 
Více informací naleznete na stránkách mojeID.cz.