Vítáme Vás na stránkách Krajské vědecké knihovny v Liberci

Aktuálně

KNIHOVNA ONLINE

Knihovna je uzavřená, ale pomyslné virtuální brány jsme pro Vás otevřeli dokořán. Vzdálená registrace do knihovny, pomoc s citacemi, vytváření rešerší, půjčování odborných e-knih i krásné literatury, denní tisk a časopisy...to vše a mnoho dalšího Vám můžeme v této době nabídnout. Podívejte se do naší Knihovny online


KNIHOVNA UZAVŘENA

Krajská vědecká knihovna v Liberci včetně všech poboček je od 12. 3. 2020 do odvolání uzavřena z důvodu zavedení mimořádných opatření proti šíření koronaviru. 

V nutných případech pište na e-mail vypujcky@kvkli.cz nebo nás v době od 9 do 14 hod. kontaktujte na tel. 482 412 133. Děkujeme za pochopení a přejeme všem našim čtenářům pevné zdraví.

Více informací...


VYZKOUŠEJTE NAŠE E-ZDROJE

Půjčovat, prohlížet a číst můžete i on-line! Vyzkoušejte naše e-knihy nebo online databáze (např. světový a český denní tisk, časopis Vogue, poslech hudby, odborné texty pro studenty ad.). Stačí se přihlásit do Konta čtenáře.  

Více informací zde

KONFERENCE SOUČASNOST LITERATURY PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Ve dnech 18. a 19. března 2020 se v KVK Liberec koná 18. ročník konference Současnost literatury pro děti a mládež, tentokrát nazvané "Jestlipak víte kdo je lyrik? aneb O poezii pro menší i větší". Koná se ve spolupráci s FP TUL, FSV UK, PF UK a dalšími partery. Více informací zde.

V souladu s nařízením vlády ČR rušíme konferenci v březnovém termínu.


Znakokniha

Ve středu 11. 12. jsme na liberecké radnici pokřtili již třetí „znakoknihu“ určenou neslyšícím. Jedná se o Staré pověsti české a moravské autorek Aleny Ježkové a Renáty Fučíkové. Více informací zde


S knížkou do života/Bookstart

Jsme zapojeni do projektu S knížkou do života/Bookstart. Při slavnostním obřadu Vítání občánků na liberecké radnici předáváme rodičům sadu dárků, které inspirují k prvnímu společnému čtení a k návštěvě knihovny, která i pro ty nejmenší připravuje pořady na podporu a rozvoj čtenářství.

Více informací zde

AKTUALIZACE KNIHOVNÍHO ŘÁDU

Vážení čtenáři, dovolujeme si Vás upozornit, že od 7. 10. 2019 došlo k mírným úpravám Knihovního řádu KVK v Liberci. Podívejte se na aktuální verzi dokumentu. 


Dnešní akce

Za řemesly s pohádkou

1.3.2020 - 30.6.2020

literární a výtvarná soutěž

nový termín pro odevzdání prací: 30. června 2020

pořádá: KVK v Liberci, pobočka Vesec

Našim návštěvníkům

1.4.2020 - 30.4.2020

SDĚLENÍ

Pro měsíc duben jsme vám již před časem připravili pestrý program. S jistou dávkou optimismu vám jej předkládáme pro druhou část měsíce, ale dobře víme, že v nynější situaci jej asi nebude možné realizovat. Některé pořady se budeme snažit přesunout do náhradních termínů. Věříme, že se u dveří sálů budeme už brzy potkávat.

VAŠE KNIHOVNA

Připravované akce

Kladský výběžek - Český koutek v Polsku

24.4.2020, začátek v 18:00

host: Ing. Jana Vančatová, SAL

pořádá: Societas Amicuum Liberec (SAL), z.s. ve spolupráci s KVKLI


Návrat do Ruska 19. století - Symfonie Petra Iljiče Čajkovského

29.4.2020, začátek v 18:00

pořad z cyklu Hudební večery

host: Vladimír Hrdina, ZUŠ Frýdlant v Čechách