Doporučujeme ke čtení

Kudy ke hvězdám
Jenn Bennett
Kudy ke hvězdám

Prázdninový příběh sedmnáctileté Zorie, která nade vše miluje hvězdy a vesmír. A také přesný harmonogram, co bude kdy dělat.
Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity.

Kniha v našem katalogu

Jonáš a Nenáš
Kari Stai
Jonáš a Nenáš
34 stran

Jak to dopadne, když jeden z kamarádů říká na všechno „jo“ a druhý „ne“ (a taky o tom, že je dobré mít jisté hranice).
Můžou být vůbec dva lidé rozdílnější než Jonáš a Nenáš? A přesto jsou to nejlepší kamarádi. Jejich soužití pod jednou střechou sice jednoho dne ztroskotá, ale věčně usměvavému Jonášovi začne bručoun Nenáš chybět. Jak ovšem přimět někoho, kdo na všechno říká „ne“, aby s vámi něco podnikl? Na společném výletě se pak ukáže, že umět říct v rozhodující chvíli „ne“ vám může zachránit nejen spoustu nervů, ale někdy dokonce i život.

Kniha v našem katalogu

H2O a tajná vodní mise
Petr Stančík
H2O a tajná vodní mise

Dobrodružná i zábavná kniha plná nečekaných nápadů pro všechny, kdo mají rádi nadsázku.
Hugo - zběhlý v japonském umění boje mečem, Hubert - vědec a vynálezce a Ofélie - „špionka a módní návrhářka“ se vydávají na dobrodružnou výpravu městským potrubím s pomocí zmenšovacího fénu a ponorky poháněné svazkem stočené gumičky. Tajemství fénu jim ale ukradne profesor Hermenegild Vulpes, neúspěšný vynálezce a krutý trapič plyšových zvířátek, který vynález hodlá patřičně zneužít.

Kniha v našem katalogu

Dopisy ztraceným
Brigid Kemmerer
i jako e-kniha
Dopisy ztraceným

Působivá young adult o ztrátách a vyrovnávání se s nimi, o poznávání sebe sama a hledání si svého místa.
Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat.

Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti.

Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.

Kniha v našem katalogu

Písečníci a bludný asteroid
Václav Dvořák
Písečníci a bludný asteroid

Dobrodružný harrypotterovský příběh, který vás vezme na výpravu do vesmíru.
Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou vyznáte jako nikdo jiný. Můžete akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže…
Ledaže by se k vaší planetě blížila mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. Potom si musíte vybrat: navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti.

Kniha v našem katalogu

Zločin slečnám nesluší
Robin Stevens
i jako e-kniha
Zločin slečnám nesluší

Dobová detektivka pro mladé slečny vás zavede do anglické internátní školy.
Přiznejme si, že život na dívčí internátní škole může být celkem nuda. Možná právě proto se Daisy Wellsová a Hazel Wongová rozhodnou založit tajnou detektivní kancelář. Bude přece super řešit vzrušující záhady! Jenže ono se dál nic neděje – pokud tedy nepočítáme zmizelou kravatu jejich spolužačky Lavinie. Pak ale Hazel najde v tělocvičně bezvládně ležet učitelku Bellovou. Když se po chvilce vrátí i s Daisy zpět, tělo je pryč. Dívkám je hned jasné, že tady došlo ke zločinu! Bude třeba vypátrat, kdo za tím stojí – jen na škole má motiv hned několik lidí. Ale jak dokázat, že učitelku někdo zabil, když tělo zmizelo a na první pohled se vlastně vůbec nic nestalo?

Kniha v našem katalogu

Nenažraná koza
Petr Horáček
Nenažraná koza

Zábavný příběh pro nejmenší o koze, která sežere, na co přijde, s poutavými ilustracemi Petra Horáčka.
Mlsnou kozu nebaví přežvykování trávy, a tak se rozhodne vyzkoušet něco nového. Obejde celý statek, kočce vypije mléko, spořádá prasátku bramborové slupky, farmářově dcerce slupne botu a farmářovi dokonce trenýrky. Není divu, že se jí udělá špatně...

Kniha v našem katalogu

Ronja, dcera loupežníka
Astrid Lindgren
Ronja, dcera loupežníka

Ta správná směs fantazie, tajemna, pevného přátelství a hledání svého místa na světě.
Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany.

Kniha v našem katalogu

Krtčí sestry a deštivý den
Roslyn Schwartz
Krtčí sestry a deštivý den

Optimisticky laděný kraťoučký příběh s krásnými ilustracemi o tom, jak se krtčí sestry vyrovnávají s deštivým počasím.
Kanadská autorka Roslyn Schwartzová napsala a ilustrovala populární sérii knížek pro děti, v nichž vypráví dobrodružství krtčích sester. Inspiraci pro své příběhy nacházela v rozličných situacích, které mohou člověka v životě potkat. Když vdechne život dvojici rozverných sester, ukáže se, že jejich drobné příhody mají ledacos společného s velkým světem nás lidí.

Kniha v našem katalogu

Písničky bez muziky
Emanuel Frynta
Písničky bez muziky

Lehkonohé, zpěvné, zábavné, objevné básničky-hříčky pro všechny, kdo mají rádi hru se slovy a významy.
Vtipné a hravé dětské básně vynikajícího českého filologa, spisovatele a překladatele Emanuela Frynty nesou sice název Písničky bez muziky, ale už dávno se téměř všechny proměnily v písničky s muzikou.
Fryntovy originální, legrační a přitom moudré verše, původně psané jen pro synka Daniela, kolovaly už od 70. let v různých opisech a přinášely radost dětem i dospělým.

Kniha v našem katalogu

Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě
Daisy Mrázková
Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě
48 stran

Poetické vyprávění o tom, že příčina smutku jednoho člověka může být zdrojem radosti pro jiného.
Pohádka slovem i obrazem zachycuje, jak personifikované Úterý rozpráví se starou babičkou v parku, pomáhá jí rozpomínat se na její dětství a odhaluje jí příběh její kdysi ztracené panenky.

Kniha v našem katalogu

Polibek pro Annu
Stephanie Perkins
Polibek pro Annu

Příběh nejen o těžkých začátcích v cizině a lásce, který dýchá kouzlem Paříže.
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie – přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Kniha v našem katalogu