Doporučujeme ke čtení

Klementýnka a bláznivý týden
Sara Pennypacker
Klementýnka a bláznivý týden

Ztřeštěná a tak krásně svá. Určitě se vám bude líbit.
Klementýnka, bezelstná třeťačka s dobrým srdcem a talentem na průšvihy, nemá úplně nejlepší týden. Všechno začalo tím, že byla ve škole vybrána mezi účastníky výtvarného projektu (a osvobozena od psaní čtenářského deníku). Kdo mohl tušit, že se ta úžasná událost změní v divoký kolotoč bláznivých událostí?

Kniha v našem katalogu

Vilda a pidipískové
Roald Dahl
Vilda a pidipískové

Nadsázka. Hravost. Přátelství. Odvaha. Fantazie. Dětské sny.
Maminka Vildovi přísně zakazuje chodit ven z domu, a už vůbec se nesmí vydávat do temného hvozdu kousek za zahradní brankou. Co myslíte, že se tedy jednoho dne stane? Ano, správně. Vilda udělá přesně to, co má zakázáno, a události dostanou rychlý spád. Jen o vlásek unikne strašnému chřapounu čmoudoflusovi a zjistí, že není sám, kdo je tady v ohrožení.

Kniha v našem katalogu

Pax, můj liščí přítel
Sara Pennypacker
i jako e-kniha
Pax, můj liščí přítel

Krásný, smutný, trochu poučný a hodně dojemný příběh o přátelství chlapce a lišáka.
Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi, který neochvějně čeká na svého chlapce, se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství a překvapivá odhalení…

Kniha v našem katalogu

Eliza a její nestvůry
Francesca Zappia
i jako e-kniha
Eliza a její nestvůry

Příběh tvořivé, introvertní Elizy poskytuje mnohé podněty k zamyšlení.
Eliza je stydlivá a trochu divná holka, ale na internetu se z ní stává anonymní tvůrkyně populárního komiksu Nestvůrné moře. Vůbec si neumí představit, že by se jí ve skutečném světě mohlo líbit tolik jako ve virtuálním. Tedy do chvíle, než do školy nastoupí fanoušek její tvorby Wallace. Rozumí si a Eliza začne přemýšlet, jestli by život offline nestál za zkoušku. Jenže pak vyjde její identita najevo a všechno, co vybudovala, se začne rozpadat.

Kniha v našem katalogu

Knížka
Hervé Tullet
Knížka
56 stran

Hravá interaktivní knížečka, která se mění před očima.
Knížka je knížka, která vám na každé stránce poví, co s ní máte udělat. A pokud ji poslechnete, pochopíte, že máte v ruce opravdu neobyčejnou knížku. Stačí jí zatřást, někde poklepat, jinde fouknout do barevných puntíků a začnou se dít překvapivé věci… Knížka přirozeně rozvíjí pozornost, orientaci na ploše, číselné představy a zrakové vnímání předškolních dětí, připravuje pro čtení a psaní, ale rozhýbá, potěší a rozesměje i dospělé.

Kniha v našem katalogu

Šimon a štěňátko Bára
Hanka Jelínková
Šimon a štěňátko Bára

Obyčejná i méně obyčejná dobrodružství kluka a jeho fenky s jemným náznakem humoru, která ocení předškoláci i začínající školáci.
Vyprávění o klukovi, ke kterému si chodilo hrát štěně od sousedů. Nakonec Šimon Báru získal a později taky kocourka Eliáše a další přátele. Musí ale čelit i nejrůznějším potížím - co dělat, když se zvířátko ztratí? A jak vyzrát na „divného člověka“, který skupuje štěňata? A co když se Bára zamiluje?

Kniha v našem katalogu

Bouřňákův ostrov
Catherine Doyle
i jako e-kniha
Bouřňákův ostrov

Originální příběh o nevyzpytatelném ostrově plném kouzel, kde ochránce ostrova Bouřňák uchovává významné okamžiky v magických svíčkách.
Věříte na kouzla a čáry? Fionn ne. Dokud jednoho dne nevtrhne magie do jeho života stejně nečekaně a prudce jako bouřka. Jeho dědeček je totiž Bouřňák, strážce bouří. Jeho úkolem je chránit ostrov Arranmore před dávnou černou magií. A ta jako by se s příchodem Fionna na ostrov začínala pomalu probouzet…

Kniha v našem katalogu

O ničem
Vlastimil Brodský
O ničem
37 stran

Okouzlující knížečka o tom, jak to dopadne, když nic nechce být k ničemu, ale k něčemu.
Knížka Vlastimila Brodského zákonitě musí chytit za srdíčko nejen děti, ale i dospělé. Dotvářejí ji krásné ilustrace Jana Brychty a vypráví o tom, jak smutné nic na své pouti potkalo stejně smutného lva a nešikovného klauna. Nic jim (a tím i sobě) pomůže a jejich společná vystoupení v cirkuse pak uvádí lidi v úžas.

Kniha v našem katalogu

Před usnutím
František Halas
Před usnutím
92 stran

Básník, věčný kluk a táta v jedné osobě napsal nejen pro svého syna verše nápadité, poetické, čisté a chápající dětský svět.
Mistr básnického slova a mistr štětce se sešli, aby dětem zazpívali malou noční hudbu slov a barev do usínání. Najdeme tu verše o nebi, o světě, o jaru, o květinách, o vlaštovkách, o svatbě svatojánských mušek, o Meluzíně, o střechýlu aj., které učí děti vnímat pozorně okolní svět a nacházet stále něco nového.

Kniha v našem katalogu

Potíže s mrkví
Katy Hudson
Potíže s mrkví

Rozverný příběh králíka, který se kvůli své posedlostí mrkví chová poněkud sobecky.
Králík MILUJE mrkev. Až příliš. Kdykoli vidí tuto sladkou zeleninu, musí ji mít. Už má tak plnou noru, že se do ní sám nevejde. Když mu kamarádi nabídnou vlastní domovy, králík radostně souhlasí. Problém je, že se stěhuje i se svou milovanou mrkví.
Nezpůsobí ta spousta mrkve králíkovi a jeho kamarádům potíže?

Kniha v našem katalogu

Piráti z Ledového moře
Frida Nilsson
Piráti z Ledového moře

Napínavý, místy dojemný příběh plný krásných myšlenek.
Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává.

Kniha v našem katalogu

Řekni mi tři věci
Julie Buxbaum
Řekni mi tři věci

Milá knížka o holce, která si hledá své místo v novém prostředí.
Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když
se nikdy neviděli, stávají se z nich přátelé. Kdo je tajemný NN?

Kniha v našem katalogu