Doporučujeme ke čtení

Kam odplaval Vilík
Nicholas Allan
Kam odplaval Vilík

Vtipný příběh o zrození nového života.
Přemýšlíte, jak nejlépe seznámit děti se zázrakem zrození? Teď už nemusíte. S touto knihou můžete starosti hodit za hlavu. Vtipnou a velice citlivou formou seznámí děti s celým procesem stvoření, od nejmenší spermie přes vajíčko a vývoj dítěte v děloze až po narození. Na této dobrodružné cestě získají nejlepšího průvodce, jakého si mohly přát – malou sympatickou spermii Vilíka. Vilík žije uvnitř pana Browna. Je jednou z 300 milionů spermií, jež chtějí vyhrát hlavní cenu v jejich životním závodě – vajíčko. Naštěstí je Vilík výborný plavec.

Kniha v našem katalogu

Co se stane na Twitteru...
Emma Lord
i jako e-kniha
Co se stane na Twitteru...

Milý příběh plný slovních přestřelek - o jedné twitterové válce, ale i hledání si vlastní cesty.
Seznamte se s Pepper: kapitánkou plaveckého družstva, chronickou snaživkou a mnohostrannou perfekcionistkou. Její rodina se sice rozpadá, zato jejich řetězec s rychlým občerstvením Big League Burger rozhodně vzkvétá – převážně díky Pepper, která stěží zvládá normální život, protože se tajně stará o firemní účet na Twitteru.
Tady přichází na scénu Jack: třídní šašek a ustavičná osina v Peppeřině zadku. Když se zrovna nesnaží vystoupit ze stínu svého nechutně oblíbeného dvojčete, většinou pomáhá v rodinném bistru. Má k němu sice poněkud hořkosladký vztah, ale když si Big League Burger přisvojí recept na jejich ikonický sýrový sendvič, rozhodne se jim to prostřednictvím Twitteru vytmavit.
Láska a sýr světí prostředky – totiž dokud se roztržka mezi Pepper a Jackem nezmění ve virální válku. Vyměňují si uštěpačné tweety a sarkastické memy a zároveň se nevědomky sbližují i mimo Twitter (a to hned na dvou frontách!). Jejich spor nabírá nečekané obrátky.

Kniha v našem katalogu

Chobotem sem, chobotem tam
Ivona Březinová
i jako e-kniha
Chobotem sem, chobotem tam

Jednoduché, veselé čtení s několika hravými nápady o skupince školáků, kteří se skamarádili s malým mamutem, potěší předškoláky, ale i začínající čtenáře.
Jednoho dne dojde v kabinetě přírodopisu k podivuhodné události – obživne tam mamutí mládě. Nečekaný objev se podaří čtveřici kamarádů, a ti se hned rozhodnou se o mamutka postarat. Ale kam ho schovat? A jak jeho přítomnost utajit? Míša, Nina, Vládík a Teo mají plnou hlavu starostí, zato mamutík se má čile k světu. Jak jen kolotoč nastalých bláznivých situací dopadne?

Kniha v našem katalogu

Dobrodruh
Katherine Rundell
Dobrodruh

Dobrodružství z atraktivního prostředí s trochou poučení, špetkou námětů k přemýšlení a poutavými ilustracemi.
Fred sleduje z okénka malého letadla tajuplnou džungli pod sebou. Vždycky snil o tom, že bude dobrodruhem a objevitelem neznámých zemí. Kéž by mohli přistát a probádat to tam. Netuší, že už za pár chvil se jeho přání splní. Letadlo se zřítí a on se s dalšími třemi dětmi ocitne uprostřed rozlehlé amazonské džungle, plné nebezpečí. Začíná pro ně dobrodružství, o jakém se jim ani nesnilo. Aby přežili, musejí se naučit spolupracovat, obstarat si potravu a postavit si vor, na kterém po řece doplují do civilizace. Netuší, že objeví trosky dávno ztraceného města. A že v něm nebudou sami…

Kniha v našem katalogu

Když dá husa huse pusu
Robin Král
Když dá husa huse pusu

Leporelo s vtipnými, hravými básničkami a neotřelými ilustracemi.
Básničky o zvířecích rodinách, jejichž cílem je pobavit děti i rodiče podobenstvími o rodinném životě, zvířecím i lidském, a jen mimochodem představit označení pro samce, samice i mláďata, ač ne vždy zcela ortodoxně.

Kniha v našem katalogu

Strašidelnická
Lucia Magašvári
i jako e-kniha
Strašidelnická

Laskavé a dobrodružné vyprávění zavede čtenáře do pražského metra za strašidly a potěší i hezkými obrázky.
Jednoho dne si bráškové Ondra a Vítek přinesou domů z metra opravdické strašidlo – střapáče! Hned se s ním spřátelí, ale to ještě netuší, co má tenhle tvor za lubem. A že rozhodně nestraší sám... Pražské metro je totiž strašidel plné! Nastupte na eskalátory a vydejte se na zábavné i napínavé dobrodružství v podzemí, kde skučí daleko víc věcí než jen vítr od přijíždějící soupravy!

Kniha v našem katalogu

Listonoš vítr
Radek Malý
i jako e-kniha
Listonoš vítr

Často posmutnělé básně dýchající podzimní atmosférou, které umocňují čarokrásné ilustrace.
Básník Radek Malý napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu a výtvarník Pavel Čech je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální.

Kniha v našem katalogu

Audrey se vrací
Sophie Kinsella
Audrey se vrací

Vtipně napsaná knížka o nelehkém návratu do běžného života.
Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně – se sympatickým kamarádem jejího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se odváží opět mezi lidi – i když jejím prvním „vítězstvím“ je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství?
Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, neovlivnila jenom ji, ale také její milující rodiče a dva svérázné sourozence, což je o důvod víc, aby se nemoc snažila definitivně zahnat.

Kniha v našem katalogu

Velký objev Huga Cabreta
Brian Selznick
Velký objev Huga Cabreta

Kniha z neobvyklého prostředí, která má spád a která vzdává hold prvním filmům.
Sirotek, údržbář nádražních hodin a zlodějíček Hugo žije ve zdech rušného pařížského nádraží, kde se musí skrývat a zůstat v anonymitě. Náhle zasáhne osud a chlapcova skrývaná existence i jeho nejcennější tajemství se náhle ocitnou v ohrožení. Záhadná kresba, zápisník střežený jako oko v hlavě, ukradený klíček a skrytý vzkaz od Hugova otce tvoří kostru tohoto spletitého, křehkého a kouzelného příběhu plného tajemství. Unikátní kombinace textu s ilustracemi, které při listování knihou vytváří doslova filmový příběh, bude pro každého čtenáře zcela výjimečným zážitkem.

Kniha v našem katalogu

Čarodějka Winnie
Valerie Thomas
Čarodějka Winnie
160 stran

Vtipné příběhy, ilustrace, které mají šmrnc, tak trochu smolařská čarodějnice a její černý kocour.
Čarodějnice Winnie hospodaří ve svém domečku spolu s kocourem Wilburem, a jak si tam tak spolu žijí, zažívají různá nečekaná dobrodružství. Ne vždycky všechno ovšem dopadne tak, jak si představují, protože neberou v úvahu úplně všechny důsledky jediného kouzelného slovíčka abrakadabra! Naštěstí vždycky všechno dobře dopadne, i když se v zahradě zničehonic vynoří drak nebo když se úplně zjančí létající koberec. Šest veselých příběhů o jedné z nejoblíbenějších britských pohádkových postaviček.

Kniha v našem katalogu

Kvak a Žbluňk od jara do zimy
Arnold Lobel
Kvak a Žbluňk od jara do zimy

Zábavné příhody dvou žabích brachů, které jsou zároveň krásnou lekcí o přátelství, empatii a dětském pohledu na svět.
Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi a jeden bez druhého neudělá krok. Přečtěte si, co všechno se nerozlučným kamarádům, které už možná znáte ze dvou předchozích knížek, přihodilo od jara do Vánoc.

Kniha v našem katalogu

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my
Miloš Kratochvíl
Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Laskavá a zábavná knížka (s lehkým dotekem vážnějších témat) o období, které děti milují.
Veselé vyprávění malého školáka o prvním sněhu, o přípravách na Vánoce a zážitcích ze Štědrého dne. Dozvíme se, proč andělé nemohou trhat peřiny, když sněží, zúčastníme se sporu o to, zda k čertovi chodí Ježíšek, co udělat, chceme-li skutečně vidět zlaté prasátko či co se stane, když má Ježíšek moc práce.

Kniha v našem katalogu