Soutěže a zábavná odpoledne

Máj, měsíc poezie

Tradiční literární soutěž pro mladé básníkyvyhlaseni_Maj_2022_web (jpg), letos probíhá už 28. ročník. Více informací naleznete na přiloženém letáčku nebo zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí

krakonošKrkonošská knihovna v Jelení Hoře vyhlašuje ve spolupráci s dalšími knihovnami Euroregionu Nisa výtvarnou soutěž na téma Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí. Soutěž je určena pro děti a mládež od 7 do 19 let z Česka, Polska a Německa. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích, nejlepší tři práce v každé kategorii budou odměněny zajímavými cenami. Nejzdařilejší výtvory se posléze po uzavření soutěže prezentují při velké putovní výstavě ve všech zúčastněných knihovnách Euroregionu Nisa.

Soutěže se zúčastnilo přes 500 výtvarných prací z Polska, Čech a Německa. Vyhodnocení soutěže proběhlo 25. května v Jelení Hoře. Ocenění vítězných prací a jejich tvůrců se uskuteční v sobotu 25. června v Polsku, v Jelení Hoře, Ksiaznica Karkonoska, ulice Bankowa 27, od 10.30 hodin.

Více informací o vítězích soutěže naleznete zde.

 

 

 

 

Další soutěže


Zapomenutá slovíčka

44521 (jpg)V soutěži s podtitulem Mámo, táto, napověz mi, pořádané v rámci Března, měsíce čtenářů,IMG_1124 (jpg) měly děti za úkol vypátrat a vysvětlit neobvyklá a zastaralá slova, která byla rozmístěna v Knihovně pro děti a mládež a v Hudební knihovně. Z odpovědí byl vylosován František, který se těší ze své drobné odměny. 

 

 

 

 

Zábavná dopoledne a odpoledne

Příležitostně se u nás konají i zábavná dopoledne nebo odpoledne pro rodiče a děti, ať už se jedná o sobotní Hop z knížky do knížky a další aktivity u příležitosti Dne pro dětskou knihu, o Rozloučení s létem na konci srpna s pátrací hrou a dílničkami nebo červnové odpoledne pod širým nebem plné her s názvem Dětem pro radost

Oblíbená je i dětská verze večerní akce S baterkou do knihovny.

Podívejte se, jak jsme se při tom bavili.