Anglická knihovna

Základ fondu anglické knihovny tvoří dokumenty, jejichž nákup podpořil British Council v Praze v letech 2002-2015. Ty jsou označeny na hřbetu britskou vlaječkou a uvnitř nálepkou The British Council. Ostatní knihy jsou získány většinou darem.

Knihovní fond

Všechny dokumenty je možné vypůjčit domů kromě těch, které jsou označené žlutým proužkem a slouží pro studium v prostorách knihovny.

  • krásná literatura - próza, poezie, divadelní hry, jednoduchá četba, dvojjazyčná beletrie (je řazena podle prvních dvou písmen příjmení autora)
  • naučná literatura, učebnice vyššího stupně znalostí angličtiny a učebnice i příručky ke cambridgeským zkouškám (je řazena oborově podle Mezinárodního desetinného třídění)
  • knihy pro děti a mládež

Zkoušky z angličtiny

Zkoušky Cambridge English v Liberci a dalších městech České republiky pořádá několikrát ročně Evropské centrum jazykových zkoušek, a to jak v papírové, tak v počítačové formě. Zájemci o složení některé jazykové zkoušky nebo o bezplatné předtestování naleznou potřebné informace a možnost registrace na http://www.elec.eu/. Krajská vědecká knihovna je od roku 2016 v oblasti jazykových zkoušek partnerem Evropského centra jazykových zkoušek.

 

Kontakty

e-mail: bc@kvkli.cz

Bc. Kateřina Trojanová - trojanova@kvkli.cz, tel. 482 412 136

Bc. Lukáš Fogl - fogl@kvkli.cz, tel. 482 412 150

British-Council-Logo (png)logo_ELEC-zakladni_varianta (jpg)