Pravidelné programy

Sobotní pohádky

Sobotní pohádky - logoOd roku 2009 zve knihovna každou první sobotu v měsíci své nejmladší návštěvníky na dopolední pohádková představení, v rámci kterých se představují především regionální divadelní spolky. Pohádky děti poučí, potěší a vychovávají formou, které rozumí. Zdramatizované příběhy odpovídají na jejich mnohé otázky a přispívají k socializaci. Zároveň je to výborná příležitost, jak u pohádky hezky strávit čas s rodiči nebo prarodiči. Představení se konají ve Velkém sále (2. patro). Vstupné je dobrovolné, rezervace místa není nutná.

Fotografie z představení

Kolibřík

Kolibřík - logoČtenářský klub Kolibřík je určen pro rodiče s dětmi do pěti let a vznikl na základě projektu Bookstart -  S knížkou do života. Cílem našeho klubu je přivést děti zábavnou formou ke knize a ukázat, jak příjemné je trávit svůj volný čas v krásném prostředí knihovny. Pro dospělé je to příležitost setkat se dalšími rodiči, inspirovat se, seznámit se s knižními novinkami pro malé děti nebo si rovnou vybrat knížky k půjčení.

Kolibřík probíhá pravidelně každé první a třetí úterý v měsíci v dopoledních hodinách, střídavě v Knihovně pro děti a mládež a v Hudební knihovně. Knihovníci připraví krátký program, kde nechybí výtvarné aktivity, pohybové hry, muzicírování a samozřejmě práce s knihou. Vstup je zdarma, prosíme však o včasnou rezervaci míst osobně, telefonicky: +420 482 412 162 nebo emailem: kolibrik@kvkli.cz.

Fotografie ze setkání čtenářského klubu

Vrátka k muzice

Vrátka k muzice - logoVrátka k muzice zvou předškolní a mladší školní děti na veselé muzicírování, tančení a povídání do království, které se odemyká houslovým klíčem. Vede Pavel Šulc, koná se obvykle první úterý v měsíci v Hudební knihovně. Vstup je zdarma, ale prosíme o včasnou rezervaci míst telefonicky: +420 482 412 155 nebo e-mailem: hudebni@kvkli.cz.

 

Literární klub

Literární klub - logoPíšeš básně? Nebo povídky či jinou prózu? Pak tě zveme do Literárního klubu, kde získáš možnost představit své práce jiným začínajícím básníkům a spisovatelům, a hlavně slyšet názory na svou tvorbu a doporučení pro její další rozvíjení.  Zkušení lektoři Oto Dymokurský a Hana Langrová, ale i tví kamarádi – začínající spisovatelé a básníci – ti pomohou rozvinout tvůj literární talent. Literární klub se schází jednou měsíčně, většinou druhé úterý v měsíci, v Knihovně pro děti a mládež: žáci ZŠ v 16.00 , studenti SŠ a VŠ v 17.00 hodin. Účast je zdarma a nemusíš se nikde předem hlásit.

Další informace o Literárním klubu rádi poskytneme a dotazy zodpovíme přes e-mail kovalova@kvkli.cz.

Z pohádky do pohádky

Z pohádky do pohádky - logoV kroužku nazvaném Z pohádky do pohádky společně čteme, hrajeme si a tvoříme. Vhodné pro předškolní a nejmladší školní děti. Koná se v Knihovně pro děti a mládež zpravidla třetí úterý v měsíci pod vedením Hany Langrové. Vstup je zdarma a není potřeba se předem objednávat.

 

Mozkohraní

Mozkohraní - logoStolní i jiné rozmanité hry, hádanky, rébusy, hlavolamy… nabízí Mozkohraní aneb kdo si hraje, nezlobí pro děti od čtyř do deseti let. Vede Renata Svobodová, koná se v Hudební knihovně. Setkáváme se obvykle čtvrté úterý v měsíci. Vstup je zdarma, ale prosíme o včasnou rezervaci míst telefonicky: +420 482 412 155 nebo e-malem: svobodovar@kvkli.cz.