Kniha roku Libereckého kraje

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje, v níž se oceňují ty nejlepší publikace se vztahem k našemu kraji, vyhlašuje Liberecký kraj již od roku 2018. Za všechny uplynulé ročníky se do soutěže přihlásilo 156 knih, které se svým obsahem a významem týkají Libereckého kraje, jeho občanů, historie, uměleckých děl či tradic. Hlavním cílem této soutěže je přitom podpora autorů a nakladatelů k vydávání a šíření regionální literatury a její propagace. 

V soutěži Kniha roku Libereckého kraje jsou publikace hodnoceny v šesti kategoriích: beletrie a poezie, odborná a populárně naučná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká, resp. výtvarná monografie a kniha o obci. Udělována je též Zvláštní Cena Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury. Čtenářská veřejnost má možnost účastnit se hlasování o zvláštní Cenu čtenářů, která probíhá na sociálních sítích.

Všechny knihy, které se účastní soutěže, jsou k dispozici v půjčovnách knihovny. Seznamy publikací přihlášených do jednotlivých ročníků jsou rozdělené podle kategorií. Kliknutím na název knihy se dostanete na záznam v online katalogu knihovny. Ve Studijní knihovně je připravena výstavka oceněných a nominovaných publikací, které si můžete na místě prohlédnout.