Egon Wiener: TO NEJLEPŠÍ KE ČTENÍ

Čtení
Plakát Egon Wiener: TO NEJLEPŠÍ KE ČTENÍ
Pořádá: Egon Wiener a KVK v Liberci
Herečky Divadla F. X. Šaldy: Markéta Tallerová a Veronika Korytářová

Autorské čtení z nové knihy libereckého autora Egona Wienera.

Vážení přátelé, čtenáři knih Egona Wienera!

Ve čtvrtek 10. června letošního roku od 18 hodin ve velkém sálu liberecké knihovny se uskuteční veřejné čtení z nové knihy tohoto autora "To nejlepší ke čtení".

Číst bude autor a herečky Divadla F. X. Šaldy v Liberci Markéta Tallerová a Veronika Korytářová. Klikou flašinetu bude otáčet Bolek Pára. Žel, tradiční koláčky autorovy ctitelky paní Jahodové - Novotové tentokráte budou chybět. Jejím náhlým skonem jsme všichni zarmouceni.

Na závěr setkání čtenářů s novou knihou se uskuteční autogramiáda a společné focení. Veřejné čtení se uskuteční za obvyklých hygienických opatření, které by nikterak neměly narušit naše setkání. Návštěvnící si budou moci knihu na místě opatřit za zvýhodněnou cenu.

Kapacita Velkého sálu je omezena.

Co spojovalo velké spisovatele židovského původu 20. století píšících povětšinou azbukou jako Nathan Rybak, Ilja Erenburg a Isaak Babel? Vedle mnoha společného, daného životem ve Stalinově Rusku, to byla touha podělit se se čtenářem o příběh, který vás pohltí, o vyprávění, které vás celého dočista pozře. Co přivedlo francouzského romanopisce Honoré de Balzaca do Berdičeva na Západní Ukrajině? Příběh, láska, žízeň po životě, špatné silnice? Bůh ví, že nevím. Co ale vím, že jsem to Berdičevo musel vidět taky. Kde se tu proboha ten chlap oženil? Sedím u stolu v místní knihovně a knihovník vypráví, že si nepamatuje, ale děd jeho děda na té svatbě byl. Tady, v domě na náměstí, kde sedíme a pijeme vroucí čaj…

To byli mí učitelé, ti, od kterých jsem se učil poslouchat a vyprávět příběhy, které mají realistický základ. Dějepisu je v knize plno. Z každého příběhu trčí jako sláma z bot mého děda, či spíš praděda. Je-li ten text ke čtení, posuďte sami. Dost odvážně jsem knihu pojmenoval "To nejlepší ke čtení."

 

Kdy: 10. červen
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát Egon Wiener: TO NEJLEPŠÍ KE ČTENÍ