Hrad Grabštejn pod taktovkou nové kastelánky

Přednáška
Plakát Hrad Grabštejn pod taktovkou nové kastelánky
Pořádá: NPÚ, územní odborné pracoviště v Liberci spolu s KVK v Liberci
Host: Mgr. Věra Ozogánová, vedoucí správy objektu - kastelánka

Památky kolem nás

Návštěvníkům hradu Grabštejna jistě neuniklo, že se do jeho areálu po letech vrátil stavební ruch. Sezóna 2021 se tak nese ve znamení rekonstrukce malého nádvoří. Ta s sebou nese i předstihový archeologický výzkum, který přinesl mnohé poznatky o nejstarších dějinách hradu a dává nám možnost třeba i dále rozšířit staronovou archeologickou expozici. Ta vznikla už vloni, ale přes zimu a covidovou pauzu doznala některých změn. Změn však čekalo na návštěvníky hned několik: rekonstrukce si vyžádala změny na prohlídkových trasách či jinou podobu kulturních akcí.

Končící sezóna nám umožňuje i zhodnotit uplynulé a myslet na budoucí, závěrem našeho povídání je tak na místě představit, co nás na Grabštejně ještě čeká a co je v plánu na budoucí léta. Ať přímo na hradě, nebo v jeho bezprostředním okolí. 

Vstupné dobrovolné

Velký sál, 2. patro

Pořad je uveden v rámci projektu Kulturně vzdělávací pořady a je finančně podpořen z Fondu kultury a cestovního ruchu 2021.

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 30. září
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: dobrovolné

Plakát akce

Plakát Hrad Grabštejn pod taktovkou nové kastelánky