Provence jako sen

Beseda
Plakát Provence jako sen
Pořádá: Alliance française Liberec a KVK v Liberci
Host: Lenka Horňáková-Civade, česká spisovatelka, novinářka a malířka, žijící od roku 1998 trvale ve francouzské Provence

Narodila se v roce 1971 v Prostějově, studovala na gymnáziu a VŠE. Na brigádě v Belgii se zdokonlovala ve francouzštině a tam také poznala svého budoucího muže, divadelníka Jeana-Louise Civade. Odjela s ním do Paříže, kde se začala věnovat kresbě a malbě. 

Od roku 2004 spolupracovala s taneční školou Choréart v Bonnieux a po obdržení diplomu z výtvarného umění na Sorbonně v roce 2009 začala spolupracovat s konzervatoří a baletním souborem Opery v Avignonu.

Uspořádala řadu výstav v České republice i ve Francii. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Austrálii, USA, Německu, Velké Británii, Belgii, Francii a České republice.

Píše fejetony a glosy pro Český rozhlas a příležitostně publikuje články v dvouměsíčníku Ateliér. V roce 2010 vydala první román Provence jako sen, o rok později knihu Lanýže a v roce 2013 knihu korespondence pod názvem Prioritaire/Priority Praha – Paříž. V roce 2015 následovala kniha Pohlednice z kavárny a v roce 2016 román ve francouzštině Giboulées de soleil (Sluneční přeháňky). Poslední tři tituly jsou Marie a Magdalény z roku 2017, Grófka 2019 a Symfonie o novém světě 2020.

Malý sál, 4. patro

Akce proběhne v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 29. září
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: zdarma