Beránek a vlk

Projekce Beseda
Plakát Beránek a vlk
Pořádá: Hnutí DUHA Olomouc a KVK v Liberci
Hosté: Mgr. Miroslav Kutala, Ph.D., vedoucí programu na ochranu velkých šelem v Hnutí DUHA Olomouc a další

ČR, 2020, 51 min

Režie: Martin Čáp

Jak spolu mohou vlci a chovatelé sdílet krajinu? Na to odpovídá nový dokument Beránek a vlk. Snímek mapuje soužití lidí a vlků ve střední a jižní Evropě. Díky zvyšující se ochraně přírody v posledních dekádách došlo v mnoha evropských zemích k návratu nebo nárůstu již existující vlčí populace.

Film ukazuje příběhy farmářů z České republiky, kteří jsou návratem vlků zaskočeni a hledají způsoby, jak s nimi koexistovat. Dále přibližuje, jak s přítomností vlků v okolí svých pastvin pracují chovatelé i ochránci přírody v Itálii či ve Španělsku, kde vlci nikdy nevyhynuli. Díky jejich zkušenostem v dokumentu uvidíte i konkrétní příklady efektivního zabezpečení stád.

reakce na premiéru: Včerejší premiéra dokumentu BERÁNEK A VLK předčila naše očekávání! Ať už tím, kolik se vás dívalo s námi, živou diskuzí po filmu, ve které jsme ani nemohli stihnout zodpovědět všechny otázky či evidentním zájmem o téma.

Velký sál, 2. patro

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 5. říjen
V kolik hodin: 17:00
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát Beránek a vlk