Pišme líp ... a ještě mnohem lépe

Kurz
Plakát Pišme líp ... a ještě mnohem lépe
Pořádá: KVK v Liberci
Lektor: Zdeněk Rakušan

Aby nedošlo k mýlce – základy pravopisu se učit nebudeme. Podíváme se spíš na náročnější pravopisné jevy, ve kterých někdy chybují i zkušenější pisatelé, třeba na pravidla psaní čárek v souvětích. Dojde i na všelijaké zádrhele z tvarosloví, skladby, stylistiky, …, zkrátka na všelicos, čím je škoda kazit si psaní. Jenže kolikrát něco napíšeme v zásadě správně, a stejně je ještě co vylepšit, aby text byl přehlednější, srozumitelnější a čtivější. A tak v tomto semináři zdaleka nepůjde jen o varování před chybami, ale také a především o rozmanitá doporučení, jak psát… prostě celkově lépe a vstřícněji vůči čtenáři.

P. S. Za hodinu a půl tak široké téma zdaleka nevyčerpáme. Pokud vás ale nabídnuté tipy zaujmou, můžete se na jaře 2022 zúčastnit stejně zaměřeného vícedílného kurzu, kde toho bude víc včetně možnosti důkladného procvičení a lektorovy zpětné vazby.

Co o sobě říká lektor kurzu Zdeněk Rakušan: Češtinu jsem dosud nikde neučil, ostatně aprobaci si dodělávám až teď ve středním věku. Ale řadu let vyučuji jiné předměty na různých typech škol, vytvářím a vedu edukativní programy pro školy i veřejnost (svého času i zde v knihovně), moderuji vysílání ČRo Vltava, příležitostně přispívám do vysílání ČRo Liberec, vykládám dějiny hudby na univerzitě třetího věku apod. A protože jsem to trochu přehnal s délkou studia, vznikl pod mou rukou bezpočet více či méně odborných textů různého rozsahu včetně dvou velkých kvalifikačních prací a jedné zatraceně veliké J Za češtináře se tedy (zatím) pokládat nemohu, ale za zkušeného profesionálního uživatele spisovné češtiny slovem i písmem snad ano – a rád bych se s Vámi o své zkušenosti podělil.

Malý sál, 4. patro

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 6. říjen
V kolik hodin: 17:00
Vstupné: dobrovolné

Plakát akce

Plakát Pišme líp ... a ještě mnohem lépe