BEETHOVEN – všední dny jednoho života

Projekce
Plakát BEETHOVEN – všední dny jednoho života
Pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

(Beethoven – Tage aus einem Leben)

Klub německého filmu

životopisné drama, 1976, 108 min, německy s německými titulky

hrají: Donatas Banionis, Stefan Lisewski, Hans Teuscher, Renate Richter, Rolf Hoppe a další

scénář a režie: Horst Seemann

Epizody ze života a tvorby slavného hudebního skladatele popisují léta 1813-1819 ve Vídni. Do hlavní role byl vybrán tehdy ve střední Evropě často obsazovaný litevský herec Donatas Banionis. Ve vedlejších rolích se představí i mnoho českých herců.

Beethovenovo symfonické dílo „Wellingtonovo vítězství“ je publikem nadšeně přijato, jeho životní poměry jsou však skličující. Chudobou počínaje, sledováním policií kvůli demokratickému smýšlení konče. Navíc postupně ztrácí sluch a je čím dál osamělejší. V této těžké době vzpomíná na svou „nesmrtelnou milenku“, dodnes opředenou tajemstvím. Jeho největší dílo, které díky svému věčně platnému poselství dodnes promlouvá ke všem národům, má však teprve spatřit světlo světa! Úplně hluchý Beethoven začíná pracovat na své unikátní deváté symfonii se zhudebněnou Ódou na radost Friedricha Schillera, která se v roce 1972 stala hymnou Rady Evropy a v roce 1985 oficiální hymnou Evropské unie. Za zvuků tohoto skvostu Beethoven kráčí až do současnosti…

Tento neprávem zapomenutý výpravný film zařazujeme jako připomínku loňského 250. výročí narození německého skladatele Ludwiga van Beethovena.

Velký sál, 2. patro

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 14. říjen
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát BEETHOVEN – všední dny jednoho života