Žabí král aneb Železný Jindřich (Der Froschkönig)

Projekce
Pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

Klub německého filmu

výpravná pohádka německé veřejnoprávní televize ARD natočená volně podle bratří Grimmů;

německy s českými titulky, 2008, 58 min

režie: Franziska Buch

hrají: Sidonie von Krosigk, Friedrich von Thun, Richy Müller, Marie Luise Stahl, Jonathan Beck a další

Osud princezny Sophie v této romantické pohádce s hudbou barokních mistrů změní ztracená zlatá koule, mluvící žába a daný slib.
V dobách, kdy se ještě sliby plnily, žila princezna Sophie. K osmnáctinám dostala zlatou kouli, kterou jí v závěti odkázala matka s tím, že ji ochrání od špatných rozhodnutí a pomůže jí následovat hlas srdce. Přes všechny oslavy, dárky a gratulanty však princeznu narozeniny příliš netěší. Na přání otce se totiž má zasnoubit s bohatým princem Fridrichem, aby zachránila upadající říši. Navíc jí zlatá koule při hře v královské zahradě spadne do rybníka. Jak tak Sophie sedí na břehu a pláče, zaslechne podivný hlas a překvapeně zjistí, že k ní mluví velká žába. Nabídne jí, že kouli najde a přinese na břeh, pokud princezna slíbí, že ji přijme za přítelkyni a bude moci sedět po jejím boku, jíst z jejího talíře a spát v její posteli. Sophie to žábě bez rozmýšlení slíbí. Jenže když žába skutečně kouli vyloví, nemá už tolik chuti splnit, co slíbila. Vždyť kdo by chtěl mít po boku zelenou obludu. Uteče, ale žába se zanedlouho objeví na zámku, a když se přísný král dozví o Sophiině slibu, přinutí ji, aby ho splnila. Dotěrná žába tak sedí vedle princezny, jí z jejího zlatého talíře, a chystá se dokonce spát v její posteli. To už je však na princeznu moc, a tak žábu popadne a mrští s ní o zeď. V tu chvíli se však stane něco nečekaného…

Velký sál, 2. patro

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 6. prosinec
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: dobrovolné