Globální civilizační hrozby

- Jakým největším globálním katastrofickým rizikům čelí lidstvo ve 21. století?
- Jedná se primárně o přírodní katastrofy, jaderné války, terorismus, globální oteplování, nebo umělou inteligenci?
Debata k šestému číslu revue Academix na téma civilizačních hrozeb a existenčních rizik.
FB událost: https://fb.me/e/2tjuv1sDH
Debata s Václavem Cílkem (Geologický ústav AV ČR, Centrum pro teoretická studia) a Vítem Bartošem (Katedra filosofie TUL,) k tematice šestého čísla revue Academix Katastrofická rizika.
Jakým největším globálním katastrofickým rizikům čelí lidstvo ve 21. století? Jedná se primárně o přírodní katastrofy, jaderné války, terorismus, globální oteplování, nebo umělou inteligenci? Debata k šestému číslu revue Academix na téma civilizačních hrozeb a existenčních rizik.
Akci spolupořádá: revue Academix (Technická univerzita v Liberci) a Krajská vědecká knihovna v Liberci pod záštitou Květy Vinklátové, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje.
Časopis Vesmír – mediální partner diskuse.
Kontakt na organizátora: michal.trcka@tul.cz
Jména hostů:
Václav Cílek
Vít Bartoš
Moderátor:
Alena Čechová
RNDr. Václav Cílek působí na Geologickém ústavu AV ČR, v. v. i., v Praze, ale veřejnosti je známý především jako spisovatel a popularizátor vědy. Vedle změny klimatu a vývoji české krajiny se věnuje obecnějším otázkám interakcí mezi přírodou a civilizací.
Vít Bartoš
Vít Bartoš působí na Katedře filozofie Technické univerzity v Liberci. Věnuje se filozofickým problémům moderních přírodních věd, filozofii přírody a kognitivní filozofii.