Roboti v knihovně

Otevíráme robotickou dílnu a zveme nadšené kluky a holky na setkávání s roboty a robotickými stavebnicemi.

Robotická dílna v knihovně

Po otevření Dílny 3D tisku připravila liberecká knihovna další program, kterým vstupuje do světa techniky. Od dubna jsme začali nabízet setkávání s roboty a robotickými stavebnicemi (např. SamLambs, iRobot Root, Lego a další). Účastníci, zejména z řad dětí, se zde mohou nenásilnou formou učit logickému myšlení, seznámit se se základními principy programování, a to vše bez použití počítačů. Zveme všechny kluky a holky s rodiči nebo prarodiči a těšíme se na setkání naší robotické dílny, v novém školním roce poprvé 21. září v 16 hodin v Hudební knihovně. Od října dále budeme robotické hrátky nabízet pravidelně dvakrát do měsíce. Další termíny a odkaz na registraci najdete vždy v našem Kalendáři akcí

Znáte robotické vysavače iRobot Roomba? Seznamte se s jejich menším sourozencem. Můžete s ním programovat, objevovat nebo si jen tak hrát. Jediné co nedělá – nevysává... S robotem iRobot® Root® je výuka programování jednoduchá a přirozená. Díky zábavné aplikaci Root™ Coding můžete programovat v každém věku. Programování se rychle stane přirozenou součástí hraní, objevování i tvoření.

Stavebnice SAM Labs vzbuzuje zájem, představivost a podporuje logické myšlení. Koncepce vytvořená učiteli a inženýry kombinuje stavebnici, elektroniku a programování a podporuje polytechnickou výchovu. Je tedy velmi oblíbenou pomůckou ve výuce informatiky.  

 Těšíme se na setkání a společné učení a objevování!